15. Bieg Ursynowa wciąż przyjmuje zapisy

W niedzielę, 4 czerwca odbędzie się 15. edycja Biegu Ursynowa. Zawodnicy pokonywać będą szybką, płaską 5-kilometrową trasę tradycyjnie wiodącą główną arterią dzielnicy Ursynów, czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej. Start o godzinie 10.00.

Trasa tradycyjnie rozpoczynać i kończyć się będzie przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Jest prosta, szybka i ma małą liczbę zakrętów. Posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Spotykamy się ponownie w czerwcu, mam nadzieję, że w jak najliczniejszym gronie entuzjastów biegania. Nasza ursynowska „szybka piątka” daje doskonałą okazję zarówno do rozpoczęcia przygody z bieganiem, jak i sprawdzania własnych możliwości oraz bicia rekordów życiowych. To także po prostu możliwość spotkania się w radosnym, naładowanym pozytywną energią towarzystwie  – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

W tym roku oficjalne koszulki techniczne biegu będą kolorze zielonym. Na przedzie znajdzie się promujące imprezę hasło „Yes, I KEN!”.

Trwają zapisy

Opłata za udział w biegu jest taka sama jak w poprzedniej edycji i wynosi 55 zł. W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają medal, wodę i koszulkę biegową.

Uczestnicy poniżej 18. i powyżej 65. roku życia zapłacą 30 zł. Zawodnicy i zawodniczki w wieku 75 lat i starsi zwolnieni są z opłat. W biegu mogą brać udział osoby, które ukończyły 12 lat.

Podobnie jak rok temu, przy okazji zapisywania się będzie można także wpłacić dobrowolną darowiznę na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne Świętego Krzysztofa.

Źródło: Fundacja Run Vegan

fot. w nagłówku Jacek Deneka