W niedzielę w Pępowie mocno obsadzony Runaway OCR. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody

Na najlepszych zawodników w kategorii Elite w biegu Runaway Colosseum OCR, który odbędzie się 19 maja w Pępowie w województwie wielkopolskim czeka pula nagród pieniężnych o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Zwycięzcy zarobią po tysiąc złotych, 600 złotych trafi do zdobywców drugiego miejsca, a zamykający podium zainkasują po 400 złotych. W serii Elite niedzielnych zawodów zobaczymy 210 mężczyzn i 50 kobiet. Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział łącznie ponad 1000 osób. 

Niedzielny bieg w Pępowie rozpocznie się o godzinie 10:00. Właśnie wtedy na trasę wyruszy pierwsza fala najlepszych mężczyzn.

– Jeśli chodzi o serię Elite, to mężczyźni pobiegną w trzech falach po 70 osób. Tutaj mamy komplet, nie wciśniemy już dodatkowo ani jednego zawodnika – tłumaczy Krzysztof Zmysłowski, organizator Runaway OCR. – Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o kobiety. Mamy zgłoszenia od 50 biegaczek, ale na miejscu jesteśmy w stanie dopisać do listy jeszcze około 20 dziewczyn. Z drugiej strony ta pięćdziesiątka i tak robi wrażenie. Mogę obiecać, że w Pępowie kobiety będą miały super warunki do ścigania się. Dostosujemy obciążenia na odcinkach siłowych, nie pozwolimy na to, aby do mety dotarło tylko kilka zawodniczek – zapowiada.

Faworytów moc

Wśród mężczyzn na liście startowej Runaway Colosseum widzimy zawodników, którzy udanie zaczęli sezon. Jest m.in. Tomasz Krawczyk z Husarii Race Team, który wygrał ostatnie zawody z serii Runmageddon w Krakowie na dystansie Rekrut i Classic oraz jego kolega z drużyny Tomasz Oślizło. To zwycięzca marcowego Bieguna w Gdyni oraz Runmageddonu w Ełku.

Kandydatów do zwycięstwa jest oczywiście więcej, na zawodach w Pępowie reprezentowane będą wszystkie najmocniejsze ekipy z polskiej sceny OCR.

Również elita kobiet robi wrażenie. O zwycięstwo w zawodach powinna powalczyć m.in. Aleksandra Grobelna (xRunners), Małgorzata Daszkiewicz (Power Training), czy Klaudia Szuba-Łata (Enjoy by Sport).

Jak zapowiada organizator, trasa majowego Runaway OCR ma być zróżnicowana i ma zawierać akcenty biegowe, siłowe i przeszkodowe.

– Trasa naszego biegu będzie miała długość dokładnie 9,8 km. Nie potrafię równie precyzyjnie wskazać liczby przeszkód, które na niej postawimy, ale mogę zadeklarować, że będzie ich ponad 35 – informuje Krzysztof Zmysłowski. – Prawda jest taka, że ciągle jakieś dokładamy i bardzo nam zależy na tym, żeby zawodnicy docenili naszą pomysłowość. Na pewno dla nas największym priorytetem jest rywalizacja w duch fair play, stąd pomysł lotnych sędziów – tłumaczy organizator biegu w Pępowie.

W rolę lotnych sędziów wcielą się znani w środowisku OCR zawodnicy. Z kolejnymi falami pobiegną: Kacper Kąkol, Zbigniew Ziober i Szymon Kujawa. Kobietom towarzyszyć będzie Tomasz Danielkiewicz.

– Patrząc na listy startowe zapowiada się mocny bieg, mam nadzieję, że nie zawiodę i dotrzymam korku zawodnikom Elity. Mają o co walczyć, bo rzadko na biegach OCR możemy spotkać tak atrakcyjne nagrody finansowe – mówi Kacper Kąkol. – Cieszę się, że mogę być częścią tego wydarzenia, bieg zapowiada się po prostu epicko! – dodaje.

Dla kogo nagrody?

Organizatorzy niedzielnego biegu dla najlepszych zawodników w fali Elite przygotowali nagrody pieniężne o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Zostaną podzielone pomiędzy mężczyzn i kobiety, którzy zajmą czołowe trzy miejsca.

Zawodnicy i zawodniczki sklasyfikowani na miejscach 4-15 otrzymają nagrody rzeczowe m.in. odżywki, vouchery na buty i odzież, vouchery na inne biegi OCR. Premiowanych rzeczowymi upominkami będzie również pierwsze osiem miejsc w kategorii Open oraz czołowe trzy lokaty w kategorii drużynowej.

– Już nie możemy się doczekać niedzieli i naszego biegu. Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik, staramy się przygotować na każdą okoliczność. Kacper Kąkol może skupić się na sędziowaniu, jak nie będzie nadążał za Elitą to jakoś mu pomożemy w pościgu za czołówką – mówi tajemniczo Krzysztof Zmysłowski.

Niedzielny Runaway Colosseum ma status biegu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy OCR, które odbędą się w dniach 27-30 czerwca w Gdyni. Przepustki na czempionat uzyska 3 pierwszych mężczyzn i kobiet w serii Elite oraz najlepsza piątka w kategoriach wiekowych.

 md

fot. Paweł Bzodek/ Runaway OCR