Za tydzień Bieg Lwa. Tarnowo Podgórne czeka na biegaczy Elity

18-19 maja w Tarnowie Podgórnym odbędzie się ósma edycja Biegu Lwa. Po raz pierwszy impreza będzie miała charakter dwudniowego festiwalu, a główne biegi na dystansach 21, 097 i 10 km wystartują w godzinach wieczornych. Na listach startowych nie brakuje nazwisk czołowych polskich zawodników. Organizatorzy spodziewają się, że we wszystkich biegach udział weźmie około 4 tysiące osób. 

W sobotę pobiegną długodystansowcy – o godzinie 18:00 na trasie 10 km i o godzinie 20:00 na dystansie półmaratońskim. W niedzielę czekają nas prawdziwe lekkoatletyczne emocje – mityng z udziałem znakomitych polskich sprinterów. W Tarnowie Podgórnym wystartują też dzieci, młodzież oraz rodziny w specjalnej konkurencji – Sztafecie Pokoleń.

Bieg Lwa

Polską część elity biegu półmaratońskiego tworzyć będą: Aleksandra Brzezińska, Izabela Trzaskalska, Angelika Mach, Aleksandra Lisowska, Dominika Stelmach, Monika Andrzejczak, Angelika Dzięgiel-Poślada, Izabela Parszczyńska oraz Tomasz Grycko, Arkadiusz Gardzielewski, Adam Nowicki, Artur Kern, Łukasz Nowak, Jakub Szymankiewicz, Adam Głogowski i Krzysztof Stefanowicz. Dodatkowo w zawodach wystartują goście z Kenii, Węgier oraz Białorusi.

Chciałabym wykorzystać fakt, że stawka będzie mocna. Szukam biegów, w których wiem, że będzie rywalizacja, bo to jest podstawa uzyskania dobrego wyniku. A nie ukrywam, że chciałabym znacznie poprawić rekord życiowy, bo mam z czego „urywać”.  Cieszę się, że start jest zaplanowany na wieczór. Zawsze chciałam przyjechać do Tarnowa Podgórnego, bo słyszałam od innych zawodników wiele dobrego na temat Biegu Lwa. Nie zdecydowałam się do tej pory ze względu na dotychczasową godzinę startu – 14:00. Ale teraz kiedy jest to pora wieczorna – nie miałam już żadnych wątpliwości – podkreśla Aleksandra Brzezińska, mistrzyni Polski w maratonie.

W biegu na 10 km zapowiada się niemniej emocjonująco – na starcie staną bowiem wielokrotni medaliście mistrzostw Polski – Dominika Napieraj i Błażej Brzeziński.

Mityng lekkoatletyczny

Niedziela będzie dniem szybkiego biegania. Na bieżni stadionu Tarnovii pojawią się czołowi polscy sprinterzy, m.in.: Anna Kiełbasińska, Patrycja Wyciszkiewicz, Remigiusz Oleszewski i Łukasz Krawczuk. W ramach mityngu odbędą się 4 biegi indywidualne: na 100 m kobiet i mężczyzn oraz na 400 m kobiet i mężczyzn. Finałowym biegiem będzie Supersztafeta (100 m mężczyzn + 300 m kobiet + 100 m kobiet + 300 m mężczyzn), w której na jednym z torów pojawi się ekipa organizacyjna Biegu Lwa.

Bieg Lwa

Bieg Lwa to także zawody dla dzieci i młodzieży (Bieg Lwiątek), Sztafety Pokoleń na dystansie 3×400 m, Sztafety Szkolne i Firmowe (obie na trasie półmaratońskiej).

Moc atrakcji dla każdego

Festiwal Biegu Lwa to wiele więcej niż zawody sportowe. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę działać będzie EXPO Lwa, a tam czeka blisko 50 stref aktywności – każda będzie miała określoną specyfikę – od kulinarnych, przez kreatywne i artystyczne, po sportowe i relaksu.

Dodatkowo w planie jest koncert zespołu Dead Pixels, rywalizacja drwali w ramach Lion’s Trophy, przejażdżki na torze Off Road ze specjalnymi pojazdami COBRA, strefa Survival Race oraz Zlot Food Trucków.

Bieg Lwa

Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie www.bieglwa.pl oraz na oficjalnym profilu Biegu Lwa na Facebooku. Elektroniczne zapisy kończą się w niedzielę, 12 maja o godz. 23:59, ale rejestracja będzie możliwa również w Biurze Zawodów.

mat pras.