Akcja „Pomoc Mierzona Kilometrami” po sześciu edycjach zawiesza działalność

Organizatorzy akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami” poinformowali, że zawieszają projekt i w tym roku nie odbędzie się siódma edycja akcji. Jako powód podają brak deklaracji wsparcia rywalizacji przez właściciela aplikacji Endomondo. Jednocześnie nie wykluczają wznowienia akcji jeśli uda się znaleźć nowego partnera. W ciągu 6 lat trwania „Pomocy Mierzonej Kilometrami”, dzięki biorącym w niej udział biegaczom udało się zebrać 6 mln złotych. Fundusze te zostały przeznaczone na pomoc dla ponad 1 400 dzieci niepełnosprawnych ruchowo dzieci.   

Nie będzie siódmej edycji

W tym roku kolejna edycja akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami” się nie odbędzie. Jak piszą w social mediach organizatorzy:

Jesteśmy zmuszeni zawiesić „Pomoc Mierzoną Kilometrami” ze względu na brak deklaracji wsparcia naszej rywalizacji przez właściciela aplikacji Endomondo. Dziękujemy, że przez 6 lat aktywnie braliście udział w projekcie i podejmowaliście wyzwanie. Wspólnie pokonaliśmy setki milionów kilometrów dla dzieciaków! Jesteśmy dumni, że nasza inicjatywa stworzyła tak zaangażowaną społeczność, której udało się pozyskać 6 milionów złotych dla podopiecznych fundacji TVN „Nie jesteś sam” – czytamy w poście na Facebooku.

Organizatorzy nie wykluczają jednak wznowienia akcji w przyszłości, o ile uda im się znaleźć nowego partnera.

Jesteśmy dumni, że wspólnie zbudowaliśmy silną i aktywną grupę, która wzajemnie się wspiera i motywuje w osiąganiu założonych celów. Wasze zaangażowanie i to, co udało się nam wspólnie osiągnąć, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wierzymy, że nie przestaniecie aktywnie spędzać swojego czasu wolnego, promować zdrowego stylu życia i pomagać! – podsumowują.

Wszyscy pomagali kilometrami

Ogólnopolską akcję społeczną „Pomoc Mierzona Kilometrami” w 2013 roku zainicjowała firma T-Mobile Polska, która z sukcesem połączyła wykorzystanie nowoczesnych technologii, pasji do bycia aktywnym oraz chęci do pomagania dzieciom. Zasady udziału w akcji były bardzo łatwe.

Uczestniczyć w niej mógł każdy, kto ceni ruch na świeżym powietrzu, jest posiadaczem smartfona i posiadał aktywną aplikację Endomondo, w której dołączył do rywalizacji Pomoc Mierzona Kilometrami. Spacerując, biegnąc, pływając czy jeżdżąc na rowerze lub na rolkach „nabijał” kilometry do wspólnego wyzwania.

W aktywne pomaganie zaangażowało się wielu aktywnych fizycznie Polaków, a na przestrzeni sześciu lat akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami rokrocznie rosła w siłę. Od pierwszej edycji liczba aktywnych uczestników wzrosła dwukrotnie, w 2018 roku udział w akcji wzięło ponad milion osób.

W akcję niezmiennie angażowali się również jej ambasadorzy, a wśród nich m.in. Joanna Jabłczyńska, Monika Pyrek, Robert Korzeniowski, Maja Włoszczowska czy Rafał Wilk, który tylko w ostatnim roku w ramach akcji przebył prawie pięć tysięcy kilometrów. Uczestnicy akcji z roku na rok bili kilometrowe rekordy w szczytnym celu. Łącznie przez sześć lat udało im się zebrać 656 000 000 kilometrów, co przełożyło się na konkretną sumę – 6 mln złotych.

Pieniądze zebrane podczas akcji zostały przeznaczone na pomoc dla  ponad 1 400 dzieci, podopiecznych Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, w tym m.in. na finansowanie specjalistycznego leczenia czy zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wózków inwalidzkich. Poza tym 1 mln złotych  przekazany został na dofinansowanie budowy Kliniki Rehabilitacji przy Instytucie Matki i Dziecka w Łodzi.

red

Fot. Pomoc Mierzona Kilometrami