Golęcin czeka na gwiazdy. Już 2 lipca Poznań Athletics Grand Prix 2019

Tegoroczny początek lata w Poznaniu to wielkie sportowe święto z udziałem światowej elity lekkoatletów. Już 2 lipca na poznańskim Golęcinie odbędzie się Poznań Athletics Grand Prix 2019.

– To prestiż dla miasta i  zaszczyt dla nas, mieszkańców,  że będziemy mogli gościć Mistrzów z Polski i Europy. To także wielki powrót lekkiej atletyki na Stadion Golęcin – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Obecnie trwają ostatnie prace modernizacyjne stadionu, by tak jak przed laty obiekt spełniał najwyższe standardy dla mających  wystąpić na nim sportowców.

Golęcin pełen gwiazd

Poznań Athletics Grand Prix 2019 to przede wszystkim okazja, by zobaczyć i kibicować wielu gwiazdom polskiej lekkoatletyki m.in. olimpijczykowi i trzykrotnemu Mistrzowi Świata w rzucie młotem – Pawłowi Fajdkowi, olimpijczykowi i Mistrzowi Europy – Wojciechowi Nowickiemu,  Mistrzyni Europy w biegu na 400m – Patrycji Wyciszkiewicz, brązowej medalistce Mistrzostw Świata z Londynu – Malwinie Kopron, brązowej medalistce Mistrzostw Europy w rzucie młotem –  Joannie Fiodorow, Halowemu Mistrzowi Europy w pchnięciu kulą – Michałowi Haratykowi, Halowemu Mistrzowi Europy w soku o tyczce – Pawłowi Wojciechowskiemu.

Konkurencje w jakich zobaczymy sportową rywalizację, to w kategorii mężczyzn: bieg na 100m, 400m, 800m, skok o tyczce, skok w dal, rzut młotem, pchnięcie kulą, a w kategorii kobiet: bieg na 100m, 400m, 800m, 400m, rzut dyskiem i rzut młotem.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że impreza o takiej randze będzie odbywać się ponownie w Poznaniu. Czekam na rywalizacje w międzynarodowym gronie przy aplauzie naszej najlepszej, polskiej publiczności! Zapraszam wszystkich na mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2019, 2 lipca na Stadion Golęcin –  zachęca do udziału w imprezie Patrycja Wyciszkiewicz, która jest zawodniczką AZS Poznań.

Bilety w cenie 5 i 10 złotych na  Poznań Athletics Grand Prix 2019 dostępne są już na stronie internetowej ebilet.pl. W dniu imprezy wejściówki będzie można kupić także w kasie przed wejściem na Stadion Golęcin przy ul. Warmińskiej.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Miasto Poznań oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Więcej informacji: www.gpathletics.poznan.pl

mat pras.

fot. Adam Ciereszko