W Kleszczowie już przyjmują zapisy na wrześniowe biegi

W tym roku znów zapowiada się mocno rozbiegany wrzesień na terenie położonej w województwie łódzkim gminy Kleszczów. Wszystko za sprawą dwóch biegów – „Kleszczowskiej Dziesiątki” oraz jednej z najszybszych piątek w Polsce – „Kleszczów na 5”. Organizatorzy zapowiadają, że podczas obu imprez nie zabraknie również biegów dla dzieci i młodzieży.

W Kleszczowie bieg na 10 km odbędzie się po raz trzeci. W pierwszej edycji zwyciężył Artur Kozłowski, a w ubiegłym roku najlepszy okazał się Ukrainiec Ruslan Pechnikov, który przy okazji ustanowił rekord trasy kleszczowskiego biegu – 31:56. Wśród kobiet w 2018 roku wygrała jego rodaczka, Valentyna Kiliarska z czasem 36:17. To również najlepszy wynik uzyskany na trasie „Kleszczowskiej Dziesiątki”.

W tym roku w zawodach obowiązuje limit 200 biegaczy. Bieg odbędzie się w ramach pikniku z okazji 10 – lecia Solparku, czyli miejscowego Parki Zdrowia i Rozrywki. Wszyscy uczestnicy otrzymają w pakietach startowych m.in. wejściówki na basen. Pierwsze 50 pakietów startowych kosztuje 40 złotych, po osiągnięciu tego limitu opłata wzrośnie.

„Kleszczów na 5” z kolei impreza dobrze znana zawodniczkom polskiej elity biegaczek. W latach 2016 i 2017 właśnie zawody odbywające się w Kleszczowie wyłaniały Mistrzynię Polski w biegu na 5km.

Bieg odbywa się od 2013 roku, to jedna z najszybszych „piątek” w Polsce, rekord trasy padł podczas pierwszej edycji w 2013 i wynosi 14:37. Jego autorem jest Artur Kozłowski. Jeśli chodzi o kobiety, 16:23 – najlepszy wynik na kleszczowskiej trasie uzyskała w 2017 roku Ewa Jagielska.

W tegorocznej edycji obowiązuje limit 350 zawodników, którzy po zmaganiach na dystansie 5 km będą mogli skorzystać z miejscowego Parku Zdrowia i Rozrywki. Pierwszych stu uczestników zapłaci za pakiet 25 złotych.

Biegi dla dzieci

Tradycyjnie już podczas biegów rozgrywanych w Kleszczowie odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak w latach ubiegłych najmłodsi uczestnicy rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych, wszystkie dzieci na mecie otrzymają pamiątkowe medale. Zapisy do biegów wystartują 1 lipca o godzinie 12:00.

Zapisy na wszystkie biegi w Kleszczowie prowadzone są na tej stronie.

red