W Rybakach będą biegać i zbierać środki na budowę hospicjum w Makówce

31 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji w Rybakach położonych w gminie Narew odbędzie się ósma edycja charytatywnego biegu Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza. Na uczestników imprezy czekają trzy dystanse biegowe: 11km, 5km, 1,5 km na nieatestowanych trasach prowadzących wśród lasów i łąk. Udział w biegu będzie okazją do wsparcia budowy hospicjum w Makówce. Zapisy na bieg już trwają, miejsce na liście startowej można sobie zapewnić wpłacają na konto fundacji darowiznę-cegiełkę.

Charytatywny Bieg dla Hospicjum jest cykliczną imprezą organizowaną przez Fundację Hospicjum Proroka Eliasza od 2012 roku.

– Bieg przechodził różne metamorfozy. Zaczynaliśmy od 21 kilometrów – taki dystans uczestnicy pokonywali w pierwszej edycji; to był prawdziwy półmaraton. Potem organizowaliśmy Charytatywną Siedemnastkę pod hasłem “Kalos Kaghatos – Piękno i Dobro”. Począwszy od piątego biegu najdłuższy dystans do pokonania wynosi 11 km, trasą wśród lasów i łąk w dolinie Narwi, we wsi Rybaki – informują organizatorzy.


Wszyscy uczestnicy imprezy wpłacają wpisowe w wysokości 35 złotych z dopiskiem „Bieg – darowizna na budowę hospicjum” na konto o nr  81 1050 1953 1000 0090 3150 6141 ING Bank Śląski, oddział w Białymstoku. To darowizna-cegiełka na budowę Hospicjum w Makówce, która właśnie ruszyła.

– Od samego początku marzymy o zbudowaniu pierwszego na terenach wiejskich Podlasia hospicjum stacjonarnego, świadczącego całodobową opiekę. Ten wielki plan i ważna misja są przed nami – właśnie teraz mają szansę się spełnić. Chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy chory będzie się czuł jak w domu, wśród bliskich – czytamy na stronie internetowej Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.

Bieg zakończy festyn, podczas którego będzie można udzielić dodatkowego wsparcia budowie Hospicjum.

red