W weekend Runmageddon zawita do Gdyni

W najbliższy weekend po raz kolejny Runmageddon trafi do Trójmiasta, a konkretnie do Gdyni. Organizator zapowiada, że na trasie pojawią się nowe przeszkody.

Trasy Runmageddonu poprowadzone będą w parku Kolibki i na okolicznej plaży. Staną na nich nowe przeszkody: „Ruchoma Drabinka” i nowa 3-metrowa ściana. Uczestnicy zmierzą się również z konstrukcją Oponeo, Komandosem, Wariatem oraz będą czołgać się pod zasiekami, które poprowadzą ich prosto do wody.

Rekrut w dzień i w nocy

Runmageddon Gdynia rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 7:40 od startem biegu w formule Rekrut na 6-kilometrowej trasie z ponad 30 przeszkodami. Podczas dwóch pierwszych serii wystartują biegacze Elite, czyli profesjonalni zawodnicy, którzy pokonując trasę Runmageddonu walczą nie tylko o najlepsze wyniki, ale również o kwalifikację do Mistrzostw Europy OCR. Dekorację zwycięzców serii będzie można oglądać o godzinie 11:00.

Runmageddon Wrocław

Od 8:00 do 14:00, co 15 minut w tej samej formule startować będą osoby z serii Open, które udział w Runmageddonie traktują jako przygodę i sprawdzian silnej woli. W międzyczasie odbędą się biegi Formuły Kids o dystansie 1 kilometra z 15 przeszkodami, w których udział wezmą dzieci w wieku 4-11 lat.

Na zakończenie dnia odbędzie się bieg w formule Nocny Rekrut, który rozpocznie się o 21:30. Organizatorzy informują, że ostatnia seria wystartuje o godzinie 22:15.

Czas na Classic

W niedzielę na linii startu staną uczestnicy formuły Classic, których zadaniem będzie przebiegnięcie 12-kilometrów i pokonanie 50 przeszkód. Najpierw o godzinie 8:20 i 8:30 ruszą dwie serie Elite, a od 9:00 do 12:00 startować będą uczestnicy serii Open. O godzinie 13:00 odbędzie się uroczystość dekoracji zwycięzców serii Elite.

Między 9:20 a 13:40 biec będą dzieci w formule Kids. Po nich na trasę wbiegnie odważna młodzież w wieku 12-15 lat, która pokona dwukilometrowy dystans z 15 przeszkodami.

mat.pras