29. Bieg Powstania Warszawskiego pokazał koszulkę. Zapisy na finiszu

Organizatorzy 29. Biegu Powstania Warszawskiego przedstawili projekt koszulek, które uczestnicy znajdą w pakietach startowych. Ich dostawcą  będzie warszawska firma Print Plus, a nie jak w ubiegłych latach marka 4F. Zapisy na bieg, kóry odbędzie się 27 lipca są na finiszu. – Idą rewelacyjnie, w weekend przekroczymy 12 tysięcy zapisanych i do wypełnienia limitu zostanie ostatni 1000 – informuje Karol Adamaszek ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Koszulki będą w kolorze czarnym, na przedzie znajdzie się grafika z datami 1944-2019 oraz warszawskimi symbolami m.in. Kolumną Zygmunta III Wazy. Na rękawkach nadrukowane zostaną logotypy Triady Biegowej  „Zabiegaj o Pamięć” oraz „Zakochaj się w Warszawie”. Na plecach, tak jak w poprzednich latach, pojawi się logo banku PKO BP, który sponsoruje bieg.

Zapisy na 29. edycję biegu upamiętniającego powstanie w stolicy ruszyły 15 czerwca. Organizatorzy przygotowali pulę 13 tysięcy miejsc na dystansach 10km i 5km, o tysiąc więcej niż rok temu.

W tej liczbie pakietów zawierało się również 750 wejściówek na 6. Bieg Zdobycia PAST-y, które szybko znalazły swoich właścicieli. 27 lipca w biegu po schodach na 9. piętro historycznego budynku przy ulicy Zielnej 39 weźmie udział komplet uczestników.

Rejestracja na biegi główne wciąż trwa na tej stronie. Pakiet startowy kosztuje 60 złotych.

Bieg wraca do Śródmieścia

Najważniejszą chyba informacją dla biegaczy jest fakt, że bieg wraca na swoją tradycyjną, historyczną trasę. Jako pierwsi o godz. 20.10 rywalizację rozpoczną biegacze na krótszym dystansie.

Trasa prowadzić będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Następnie zawodnicy skręcą w ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnik Pracy Nauczycieli pobiegną ulicą Sanguszki do mety na ul. Konwiktorskiej.

Biegacze, którzy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów wystartują o godz. 21.00. Dla nich trasa przebiegać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Dalej biegacze skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej.

Bieg Powstania Warszawskiego

Zabiegaj o pamięć

Warto pamiętać, że podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym sezonie biegowym obowiązuje klasyfikacja generalna całej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, a medale zdobyte na każdej z imprez triady: Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego oraz Biegu Niepodległości, złożone w całość stworzą niepowtarzalny kształt – Polski i jej stolicy.

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego.

red

Fot. SCS Aktywna Warszawa