9. Bieg Fabrykanta za miesiąc, a listy startowe prawie pełne

9. Bieg Fabrykanta odbędzie się za miesiąc, czyli 24 sierpnia, w Łodzi. Na listach startowych zostały już ostatnie wolne miejsca. Do zawodów dotychczas zgłosiło się blisko 1400 biegaczy z Polski i z zagranicy. Wśród nich jest Monika Kaczmarek, aktualna Mistrzyni Polski na 5 km, która po raz kolejny stanie na starcie Biegu Fabrykanta wraz ze swoją drużyną Accenture Runners Club.

–  To niezwykle klimatyczna impreza biegowa z dużym potencjałem. W Accenture spośród pasjonatów nowoczesnych technologii wyodrębniła się fantastyczna grupa miłośników biegania, która chętnie i regularnie próbuje swoich sił w różnego rodzaju imprezach sportowych. W tegorocznej edycji biegu planujemy wspólnie powalczyć w klasyfikacji drużynowej – mówi Monika Kaczmarek, dodając – Bieg Fabrykanta to dobre przetarcie przed rozpoczynająca się drugą częścią sezonu startowego, w dodatku w super atmosferze towarzyszącej imprezie.

Przypomnijmy, że zawodnicy rywalizować będą na dystansie 10 km, a trasa biegu wytyczona została w jednej z najstarszych części Łodzi. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl Aktualnie opłata startowa wynosi 62 złote.

Biegowi głównemu towarzyszyć będzie 3. Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. W tych zawodach obowiązuje limit 150 zawodników. Warto nadmienić, że kwota z wpisowego zostanie podwojona przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazana na konto fundacji „Promień Radości”. Na liście startowej jest już blisko 100 zawodników.

Mali Fabrykanci na start

Jak informują organizatorzy, pula miejsc na biegi dziecięce w trzech grupach wiekowych już dawno została wyczerpana. Wciąż zgłaszają się chętni, aby wystartować w biegu, dlatego 1 sierpnia o godzinie 20:00 odbędą się dodatkowe zapisy na biegi Małego Fabrykanta. Organizatorzy apelują, aby wcześniej zapoznać się z zasadami rejestracji dzieci dostępnymi w regulaminie biegu.

9. Bieg Fabrykanta odbywa się przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, a gospodarzem imprezy jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, na której terenie zlokalizowane jest centrum zawodów.

mat pras.