Biegają i pomagają. Już 24 tysiące osób zapisało się na Poland Business Run 2019

Prawie 24 tysiące osób zapisało się już na wszystkie biegi w ramach sztafety biznesowej Poland Business Run. Impreza odbędzie się 24 sierpnia w Szczyrku oraz 8 września jednocześnie w 9 dużych miastach Polski i pozwoli pomóc m.in. osobom po amputacjach. Charytatywny cel i krótki, dostępny dla każdego dystans to powody, dla których sztafeta cieszy się dużą popularnością.

Chociaż Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, nie warto więc zwlekać z zapisami.

W Krakowie, Poznaniu i Katowicach listy startowe są już pełne, ale cały czas można się rejestrować na lokalne edycje biegu w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie i Szczyrku.

Poland Business Run to krótkie, miejskie trasy – każdy uczestnik ma do pokonania w zależności od miasta około 4 km po płaskiej powierzchni. Właśnie dlatego często od naszej sztafety wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem. W tym roku, 24 sierpnia, po raz pierwszy pojawimy się także w Szczyrku, gdzie proponujemy dłuższą trasę górskim szlakiem tym biegaczom, którzy chcą wystartować w nowym terenie i sprawdzić swoje możliwości – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Szczyrk Business Run 2019

Charytatywna sztafeta Szczyrk Business Run 2019, która rozpocznie się i zakończy w górnej stacji kolejki Szczyrk Mountain Resort, to zawody, od których można rozpocząć przygodą z biegami górskimi.

Każdy biegacz 5-osobowej drużyny przebiegnie około 10 km trasy zaplanowanej przez Kopę Skrzyczeńską, Małe Skrzyczne i Zbójnicką Kopę. Na uczestników czeka 500 m przewyższenia po szlakach turystycznych i drogach poza nimi, z którymi poradzą sobie również osoby początkujące w biegach górskich.

Biegaj i pomagaj

Dzięki środkom z zapisów drużyn, biegi Poland Business Run co roku pomagają osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie otrzymało już ponad 450 beneficjentów. 

Już wiadomo, że w tym roku Fundacja Poland Business Run dofinansuje protezy kończyn i rehabilitację co najmniej kilkanastu osobom z całego kraju. Beneficjentów może być znacznie więcej – ilość środków na pomoc potrzebującym zależy od frekwencji biegaczy, którzy dołączą do charytatywnej sztafety. 

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, wybrać odpowiednie miasto, zapisać się online i uiścić opłatę startową.

Koszt udziału 1 sztafety to w zależności od miasta 378 lub 405 złotych brutto, a za bieg w Szczyrku 540 złotych. Więcej informacji oraz rejestracja online: www.polandbusinessrun.pl.

mat pras.