Już można zapisać się na 16. Recordową Dziesiątkę

15 marca 2020 roku w Poznaniu odbędzie się 16. edycja biegu Recordowa Dziesiątka, który organizatorzy promują jako jeden z najszybszych na dystansie 10 kilometrów w Polsce. Na potwierdzenie podają, że w w tym roku blisko 100 osób ukończyło bieg w czasie poniżej 35 minut a ponad 450 uczestników uporało się z barierą 40 minut. Na chętnych czeka pula 5 tysięcy pakietów, obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten płaci mniej.

– Idealny termin 15 marca, czyli jak zawsze mocne wręcz rekordowe otwarcie sezonu biegowego. W przyszłym sezonie mamy m.in. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie i na pewno dwa tygodnie wcześniej wszyscy będą chcieli właśnie w Poznaniu sprawdzić swoją formę na 10 kilometrów. To tutaj spotykamy się naszym zdaniem na najszybszej w Polsce atestowanej trasie – mówi Artur Kujawiński, organizator imprezy. –  Gdyby postawić w strefie mety dzwon sygnalizujący ustanowienie nowej życiówki to jego dźwięk prawdopodobnie przez bardzo długi czas nie ustałby ani na chwilę ogłaszając setki a być może i ponad tysiąc nowych rekordów życiowych. Jak wielu mówiło nam po ostatniej edycji, nazwa „Recordowa” została już na dobre „ochrzczona” i okraszona fenomenalnymi rekordami życiowymi. Dotyczy to zarówno czołówki jak i wielu amatorek i amatorów przyjeżdżających by otworzyć sezon biegowy potwierdzając absolutnie szybką trasę – podkreśla.

Start biegu nastąpi o godz. 12:00 z ulicy abpa A.Baraniaka, meta znajdzie się na terenie toru regatowego Malta. 3. Zawody zostaną przeprowadzone na terenach toru regatowego Malta i ulicach Poznania.

Ile kosztują pakiety?

Zapisy na 16. Recordową Dziesiątką wystartowały już na tej stronie. Nabywcy pierwszych 500 pakietów zapłacą za start 49 złotych, potem opłata wzrośnie o 6 złotych, a gdy liczba zapisanych przekroczy 4 tysiące wpisowe wynosić będzie 59 złotych.

Podane ceny dotyczą pakietu standardowego, w skład którego wchodzi o numer startowy, medal na mecie oraz pakiet regeneracyjny. Chętni przy rejestracji mogą zamówić dodatkowo bluzę, koszulkę, singlet, rękawki i czapkę z kolekcji firmy AdRunaLine, która jest partnerem technicznym biegu.

Do ubiegłego roku bieg odbywał się pod nazwą Maniacka Dziesiątka. Jego pierwsza edycja w 2005 roku zgromadziła 362 osoby i na tamte czasy był to jeden z największych biegów masowych w Polsce.

W tym roku do mety zawodów dotarło 4417 biegaczy. Bieg wygrał Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot z wynikiem 28:59 i o sekundę poprawił dotychczasowy rekord trasy.

red