Ninja Warrior kontra Eliminator OCR. Nowy termin imprezy w Zielonej Górze

W dniach 27-28 lipca na deptaku w Zielonej Górze miała odbyć się druga edycja imprezy Eliminator OCR. Jednak wczoraj organizatorzy poinformowali, że przekładają wydarzenie na 21-22 września. Jako powód wskazali kolizję terminu imprezy z nagraniami pierwszej edycji programu sportowo-rozrywkowego Ninja Warrior, w którym wystąpi wielu czołowych zawodników OCR. Show pojawi się w jesiennej ramówce Polsatu.

– Z przyczyn zewnętrznych, niezależnych od nas ani od miasta Zielona Góra jesteśmy zmuszeni przełożyć planowane wydarzenie na 21-22.09.2019. Przepraszamy najmocniej wszystkich, którzy zarezerwowali już poprzednią datę w swoich kalendarzach, jednak złożyła się ona (czego nie byliśmy w stanie przewidzieć wcześniej) z nagraniami do pierwszej edycji programu rozrywkowo – sportowego przypadającymi w tym samym terminie, co organizowane przez nas wydarzenie pt. “Zielonogórski weekend pełen sportu” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez organizatorów. 

Ze względu na kolizję dat w Zielonej Górze mogłoby zabraknąć wielu czołowych zawodników, a także osób ze środowiska OCR, które będą uczestniczyć w nagraniach jako publiczność.

– Przez nieoczekiwane wydarzenia, których nie mogliśmy przewidzieć wcześniej, frekwencja na wydarzeniu w Zielonej Górze może być znikoma, a jakość wydarzenia gorsza niż obiecaliśmy, a do tego nie możemy dopuścić – piszą organizatorzy z Husaria Race Team tłumacząc powody przełożenia imprezy.

Osoby, które już zapisały się na bieg mają dwie możliwości – mogą albo wystartować w nowym terminie, albo zostaną im zwrócone pieniądze.

Eliminator OCR to zawody sprawnościowe na krótkim torze o długości około 400 metrów. Uczestnicy na jednym okrążeniu od zielonogórskiego ratusza do pomnika Bachusa będą mieli do pokonania osiem przeszkód.

Organizator póki co nie zdradza, jakie konstrukcje postawi na trasie, ale jak zapewnia uczestnicy mogą spodziewać się tych najlepszych i najbardziej wymagających. Zawody będą składać się z trzech etapów: eliminacji, fazy pucharowej i finału.

Najbliższa edycja Eliminatora OCR odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia na terenie Centrum Szkoleniowego Husarii w Zabierzowie koło Krakowa.

Polską wersję programu „Ninja Warrior” zobaczymy w jesiennej ramówce Polsatu. Format narodził się 22 lata temu w Japonii. Jego uczestnicy muszą zmierzyć się z niezwykle trudnym i pomysłowym torem przeszkód.

red