Oto koszulka Silesia Marathon 2019

– Ta koszulka doda Wam skrzydeł – zapowiadają organizatorzy XI edycji Silesia Marathon, którzy wczoraj przedstawili projekt graficzny oficjalnego t-shirtu imprezy. W warstwie kolorystycznej dominuje błękit i czerwień, a nadruk znajduje się na całej powierzchni. Koszulki trafią do pakietów startowych i będą dostępne w wersji damskiej lub męskiej. 

Jak podkreślają organizatorzy, Silesia Marathon już od pierwszej edycji oferował uczestnikom w pakiecie startowym koszulki techniczne, a t-shirty w wersji damskiej wprowadził jako pierwszy w Polsce.

– Uczestnicy chwalą je za jakość i oryginalne projekty graficzne do tego stopnia, że nieprzerwanie od 2015 roku koszulka z Silesia Marathon zajmuje miejsce na podium w głosowaniu użytkowników jednego z portali biegowych na „Najpiękniejszą koszulkę z imprez biegowych w Polsce”. Liczymy na to, że i w tym roku projekt przypadnie biegaczom do gustu – informuje Biuro Prasowe imprezy. – Rok 2019 jest dla województwa śląskiego szczególny, bowiem przypada 100-lecie Powstań Śląskich. Mamy nadzieję, że 6 października tysiące czerwonych skrzydeł godnie upamiętni to wydarzenie – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Zaprezentowane koszulki trafią do uczestników maratonu i półmaratonu, dlatego na plecach znajduje się nadruk z liczbami 42,195km i 21,097km. – Dla ultramaratończyków szykujemy niespodziankę – dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym biegu.

Trwają zapisy

W programie imprezy, która odbędzie się 6 października znajduje się maraton, półmaraton, ultramaraton na dystansie 50km oraz Mini Silesia Marathon. Aktualnie na liście startowej znajduje się  łącznie 4260 nazwisk.

Najwięcej biegaczy jak na razie wybrało dystans maratonu – 1620, a 202 osoby zamierzają pokonać zarówno królewski dystans 42,195km oraz dodatkowe 8 km w ramach dystansu ultra. Na Silesia Półmaraton zapisało się dotychczas 1488 zawodników.

Pakiet startowy na Silesia Marathon kosztuje 120 złotych, za udział w ultramaratonie trzeba zapłacić 20 złotych więcej. Wpisowe na półmaraton to 100 złotych. Podane ceny obowiązują do 29 sierpnia.

Zapisy na biegi Silesia Marathon cały czas trwają na tej stronie.

red