Wrocław też będzie miał swój Bieg Niepodległości. Start i meta na Rynku

11 listopada 2019, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na sportowej mapie kraju zagości nowa impreza: Wrocławski Bieg Niepodległości na dystansie 10 kilometrów. W ten sposób mieszkańcy Stolicy Dolnego Śląska oraz wszyscy chętni będą mogli w radosny i aktywny sposób uczcić najważniejsze ze świąt państwowych.

Chcemy umożliwić celebrowanie Dnia Niepodległości z uśmiechem, ale i grymasem przyjemnego zmęczenia na twarzach uczestników, dodając do tego szczyptę sportowej rywalizacji – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu. – Wiemy, że wielu Polaków przeżywa rocznicę odzyskania niepodległości w sposób łączący należytą powagę i szacunek z wesołością i radością z prawdziwej wolności. Wrocław nie bez przypadku jest nazywany „Miastem spotkań”. Podczas biegu, wspaniała wspólnota zawodników na pewno porwie swoją energią także widzów i kibiców – tak byśmy wszyscy mogli razem świętować dokładnie 101 lat po 11 listopada 1918 – dodaje Gęstwa.

Trasa biegu zostanie wytyczona w samym sercu miasta, ze startem i metą na wrocławskim Rynku. Dystans, który będą pokonywać zawodnicy wyniesie 10 km. W odróżnieniu od Biegów Niepodległości w Warszawie i Poznaniu, które skupiają powyżej 15 tysięcy zawodników, wrocławska impreza nie będzie tak masowa. Organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do 3 tysięcy osób.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00.

– Weźmy udział w I Wrocławskim Biegu Niepodległości! Pokażmy w ten sposób, że 11 listopada jest świętem, które można obchodzić z uśmiechem, zachowując jednocześnie powagę w odpowiednich momentach – czytamy w liście, który Jacek Surdyk, prezydent Wrocławia skierował do uczestników. – Pokażmy wspólnie, że żyjąc w mieście z ponad tysiącletnią historią, umiemy pięknie zapisywać kolejne karty Wrocławia. Pokażmy, także poprzez sport, jak świętować radośnie i z wzajemnym szacunkiem – zakończył.

Jutro ruszą zapisy

Data zapisów do Wrocławskiego Biegu Niepodległości również jest znacząca dla historii Polski ze względu na wybuch Powstania Warszawskiego: chętni będą mogli się zapisywać od 1 sierpnia. Możliwość zgłoszeń zostanie otwarta dokładnie o godzinie 11.11.

Pakiet startowy kosztować będzie 65 złotych, tylko złotówkę za start zapłacą zawodnicy, którzy mają 60 lat i więcej  (rocznik 1959 i starsi). Warto jednak podkreślić, że pula tanich miejsc jest ograniczona.

Więcej szczegółów, w tym regulamin biegu i są dostępne na tej stronie  w zakładce „Wrocławski Bieg Niepodległości”. Również tutaj 1 sierpnia będzie można znaleźć link do formularza zgłoszeniowego.

mat pras.