Zapisy internetowe na niedzielny TriCity Trail tylko do dzisiaj

7 lipca odbędzie się piąta już edycja imprezy TriCity Trail. To bieg ultra, maraton oraz półmaraton rozgrywane na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Bazą imprezy jest Wejherowo, gdzie zlokalizowana będzie meta wszystkich dystansów. Elektroniczne zapisy trwają dzisiaj do końca dnia. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów, a już dzisiaj na listach startowych jest ponad 800 osób.

80 km z Gdańska do Wejherowa

Najdłuższy dystans liczy nieco ponad 80 km. Start odbędzie się w niedzielę, 7 lipca o godz. 4:30 w Gdańsku (skraj ulicy Harfowej). Biegacze będą mieć na pokonanie trasy 13 godzin. Ubiegłoroczny zwycięzca – Kamil Leśniak z Torunia – ukończył zawody po 6 godzinach 43 minutach i 59 sekundach. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Lucyna Walszczyk z Poznania, a jej wynik to 8 godzin 37 minut i 56 sekund.

Dystans ultra to nie tylko 80 km, ale także +1730/-1830 m przewyższenia.

Maraton+, czyli 48 km

Po raz trzeci w ramach imprezy odbędzie się rywalizacja na dystansie 48 km. Start biegu zaplanowany jest na niedzielę, 7 lipca, na godz. 7:30 w Gdyni (skraj ulicy Appolina). Tutaj na zawodników czekają przewyższenia rzędu +1000/-1100 m. Limit czasu wynosi 7,5 godziny. W poprzedniej edycji zwycięstwo odnieśli Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla, który potrzebował 3 godzin 33 minut i 59 sekund na dotarcie do mety. Najszybszą z pań okazała się Małgorzata Pazda-Pozorska z Kobylnicy – czas: 4 godziny 22 minuty i 21 sekund.

Półmaraton

Najkrótszym i najmniej wymagającym dystansem jest przełajowy półmaraton, ze startem i metą w Wejherowie. Zawody ruszą o godz. 9:00 (skraj lasu – okolice parkingu przy Cmentarzu Śmiechowskim – ul. Roszczynialskiego), a na przebiegnięcie 21 km będzie 3,5 godziny. Na całym dystansie będzie do pokonania +320/-320 m przewyższenia.

Ubiegłoroczni zwycięzcy to: Łukasz Ławicki z Gdańska – jego wynik na mecie to 1 godzina 21 minut i 14 sekund oraz Karolina Obstój z Kiełczowa – czas 1 godzina 22 minuty i 47 sekund.

Sztafety na dystansie ultra

W ramach imprezy rozegrana zostanie także rywalizacja sztafet. Czteroosobowe drużyny pokonają dystans 80 km+ podzielony na cztery odcinki: 19 km, 16 km, 20 km i 27 km. Zmiany będą odbywać się na punktach odżywczych. Składy sztafet mogą być zupełnie dowolne – męskie, damskie bądź mieszane.

TriCity Trail Junior

W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie biegi zostaną rozegrane na terenie Parku Miejskiego w Wejherowie. Początek rywalizacji młodych adeptów biegania o godz. 9:10.

Bieganie i pomaganie

Edycja 2019 jest pierwszą, w której organizatorzy TriCity Trail postanowili dać biegaczom możliwość biegania charytatywnego. Każdy zapisujący się do biegu, bez względu na dystans może wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet charytatywny kosztuje 30 zł więcej od klasycznego.

W zamian za pomoc podopieczni i przyjaciele Hospicjum własnoręcznie przygotują dla biegaczy gliniane aniołki. Zebrane środki będą wykorzystane na stworzenie pierwszego w Polsce Holistycznego Centrum Wsparcia Po Stracie w Gdańsku.  

Organizatorem TriCity Trail jest Fundacja Krok do Natury organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, a także kultowego biegu górskiego rozgrywanego w Beskidzie Żywieckim – Chudy Wawrzyniec.

Partnerami biegu są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy. Impreza TriCity Trail jest współfinansowana przez Powiat Wejherowski i Urząd Miejski w Wejherowie.

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl

mat. pras.