2. Rodzinny Bieg Czas na Wzrok tym razem w Miasteczku Wilanów. Ruszyły zapisy

Ruszyła właśnie rejestracja na drugą edycję biegu organizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wzroku. Tym razem zawody na dystansie 5 kilometrów odbędą się 12 października o godzinie 13:00 w warszawskim Miasteczku Wilanów. Wydarzenie ma charakter charytatywny. Organizatorzy przekażą dzieciom z SOS Wiosek Dziecięcych i rodzin zastępczych tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym.

Strefa startu i mety biegu będzie znajdować się na „Plaży” w „Miasteczku Wilanów” w Warszawie, przy skrzyżowaniu ulic Wilanowskiej oraz Przyczółkowej. Organizatorzy jak na razie nie ogłosili dokładnej trasy biegu.

Póki co wiadomo tylko, że będzie płaska, utwardzona oraz pozbawiona będzie dodatkowych przeszkód i barier np. w postaci schodów. Trasa nie będzie posiadała atestu PZLA, a limit czasu na ukończenie biegu wynosić będzie 60 minut.

Limit uczestników w biegu głównym na dystansie 5km wynosi 2 tysiące osób, dla dzieci organizatorzy przygotowali pulę 400 miejsc. Pakiet startowy na bieg na dystansie 5km wynosi 59 złotych, za udział w biegu dziecięcym zapłacić trzeba 29 złotych.

– Okazji do wspólnego, rodzinnego świętowania jest więcej. 2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to również podsumowanie ogromnego sukcesu ogólnopolskiej kampanii Czas na Wzrok 40+. Głównym jej celem jest budowanie świadomości potrzeby regularnych badań wzroku i prawidłowej korekcji okularowej oraz edukacja w zakresie prezbiopii – informują organizatorzy.

1 uczestnik = 1 para okularów dla dziecka

Charytatywny charakter imprezy podkreśla wspólny cel – pomoc dzieciom. Organizatorzy przekażą dzieciom z SOS Wiosek Dziecięcych i rodzin zastępczych tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym.

Pomysł jest kontynuacją zainicjowanego przez Grupę Essilor programu Zobacz Lepszą Przyszłość. W ramach akcji pracownicy firmy przeprowadzają przesiewowe badania wzroku w domach dziecka.

Atrakcje w Miasteczku Biegowym

Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji rodzinnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy chętny będzie mógł poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu wzroku. Z myślą o rodzinach, organizatorzy zadbają także o przygotowanie strefy rekreacji z animacjami dla najmłodszych, strefy gastro oraz strefy chill out.

Dzieci będą mogły również wziąć udział w towarzyszących imprezie biegom w czterech kategoriach wiekowych (5-7 lat, 7-9 lat, 9-13 lat oraz 13-15 lat), na trzech dystansach: 50 m, 150 m, 200 m oraz 300 m. Po wręczeniu nagród najlepszym biegaczom odbędzie się również występ Magdy Beredy – jednej z najpopularniejszych śpiewających YouTuberek – oraz koncert Staszka Karpiela-Bułecki z zespołem Future Folk.

Rejestracja na 2. Bieg Czas Na Wzrok potrwa do 30 września. Program wydarzenia dostępny jest na tej stronie. 

Pomysłodawcą i organizatorem 2. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor – producent rozwiązań korygujących wzrok, reprezentowana przez Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO, Essilor Optical Laboratory Poland. Sponsorem głównym jest firma Bausch+Lomb ULTRA, producent szkieł kontaktowych, a partnerem wydarzenia Dzielnica Wilanów.

mat pras.