Trwają zapisy na Biegnę dla Niepodległej. Efektowna koszulka i trasa w centrum Białegostoku

11 listopada o godzinie 14:00 wystartuje kolejna edycja białostockiego biegu Biegnę dla Niepodległej. Do wyboru są dwa dystanse – 10 km oraz 1918 m symbolizujący rok odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy przygotowali szybką trasę w centrum miasta oraz efektowne koszulki z długim rękawem.

Biegnę dla Niepodległej wystartuje z Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a jego trasa prowadzić będzie przez najważniejsze miejsca związane z wizytami Marszałka w Białymstoku. Biegacze po drodze będą mijać takie ulice jak Legionowa, 11 listopada, czy Bulwary Kościałkowskiego.

Nie zabraknie również ulicy Zwierzynieckiej, gdzie znajduje się mural przygotowany specjalnie na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Trasa posiada atest PZLA i jest naprawdę szybka. Rekordowe wyniki, jakie na niej padły to 29:50 (mężczyźni) i 34:43 (kobiety).

Listopadowy weekend w Białymstoku

W biegu głównym na trasie o długości 10 km weźmie udział maksymalnie 1000 uczestników. Start zawodów zaplanowano na godzinę 14:15. Kwadrans wcześniej odbędzie się rywalizacja na symbolicznym dystansie 1918 m.

– Zapraszam do Białegostoku wszystkich, którzy chcą uczcić to wyjątkowe polskie święto na biegowo. Zapewniamy świetną organizację, szybką trasę i niezwykłą atmosferę. Start w Biegnę dla Niepodległej można połączyć z długim weekend w stolicy Podlasia. Ruszamy po południu, każdy spokojnie zdąży dojechać zanim usłyszymy pierwszy wystrzał startera. Pakiety będzie można odbierać w dniu biegu aż do godziny 13:00 – informuje Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Zapisy na zawody prowadzone są na stronie biegnedlaniepodleglej.pl. Do końca października pakiet startowy na bieg główny kosztuje 69 złotych. Osoby urodzone w roku 1957 lub wcześniej zapłacą o połowę mniej. Do pakietu można dokupić koszulkę z długim rękawem w narodowych barwach.

Zapisy na wirtualny bieg tuż tuż

Wkrótce ruszy internetowa rejestracja zawodników również na wirtualną edycję Biegnę dla Niepodległej. To propozycja dla tych, którzy 11 listopada nie będą mogli przyjechać do Białegostoku. W pakiecie startowym kosztującym 69 złotych biegacze znajdą numer startowy, pamiątkowy medal oraz jesienno-zimową czapeczkę biegową.

Podobnie jak w biegu stacjonarnym dystans do pokonania wynosi 10 km. Różnica w tym, że uczestnicy wydarzenia wirtualnego pobiegną na własnych trasach o dowolnej porze dnia lub nocy. Na podjęcie wyzwania będą mieli 10 dni między 11 a 21 listopada.

red