20. PKO Poznań Maraton w 2 minuty i 45 sekund

Już blisko 5 tysięcy zawodników zarejestrowało się na 20. jubileuszowy PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 20 października. Organizatorzy poznańskiego biegu zapewniają, że z okazji okrągłej rocznicy impreza będzie miała wyjątkową oprawę. Dzisiaj przedstawili wizualizację trasy maratonu.

Nowa odsłona trasy biegu pokazuje nie tylko przebieg dystansu maratońskiego, ale i również piękne zakątki miasta, które 20 października będą mieli okazję zobaczyć  zawodnicy pokonujący dystans 42 kilometrów i 195 metrów.

Najlepsi zawodnicy na dotarcie do mety biegu potrzebować będą nieco ponad 2 godziny, film z wizualizacją trasy trwa o wiele krócej – dokładnie 2 minuty i 45 sekund.


Jaka koszulka i medal?

Nadal niespodzianką pozostaje wygląd tegorocznej koszulki oraz medalu. – Będzie to całkiem nowa, wyszukana propozycja – organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy. – W tej samej tonacji kolorystycznej i graficznej zawodnicy w pakietach startowych otrzymają: torbę, koszulkę i komin – dodają.

Po raz kolejny partnerem sprzętowym poznańskiego maratonu jest marka 4F, która dostarczy biegaczom zaprojektowaną specjalnie na jubileuszową edycję  koszulkę techniczną.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej  w terminie do 19 października lub do osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń, który w tym roku wynosi 6 tysięcy.

Do 13 września opłata startowa wynosi 160 złotych.

mat pras.

fot. Adam Ciereszko