Trwają zapisy na Wirtualny PKO Białystok Półmaraton

Już ponad 500 osób znajduje się na liście startowej Wirtualnego PKO Białystok Półmaratonu. Uczestnicy pobiegną na wybranej przez siebie trasie o długości 21km i 100m, w dowolnym momencie między 8 i 24 maja. W podstawowym pakiecie startowym znajdą numer startowy i wielofunkcyjną chustę. Chętni mogą dodatkowo dokupić medal i koszulkę techniczną marki AdRunaLine.

Z powodu epidemii koronawirusa 8. PKO Białystok Półmaraton zaplanowany na 10 maja odbędzie się w innym terminie, ale organizatorzy jednak wcale się nie poddali. Dzięki wsparciu m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przygotowali dla biegaczy niespodziankę.

– Od 2013 roku maj nierozerwalnie był kojarzony z naszą imprezą… i odwrotnie. Nie damy się COVID-19! Pokażemy jaka tkwi w nas siła. Skoro maj – musi być PKO Białystok Półmaraton, chociażby wirtualny – napisali na stronie internetowej.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w Wirtualnym PKO Białystok Półmaratonie należy zarejestrować się na tej stronie. Następnie można pobrać elektroniczną wersję swojego numeru startowego.

Zgodnie z regulaminem biegu uczestnicy mogą pokonać dystans 21km i 100m na dwa sposoby. Albo za jednym zamachem, lub „na raty” rozkładając to wyzwanie na 3 dni. Ważne, żeby cały dystans został przebyty w okresie między 8-24 maja. Na liście z wynikami znajdą się tylko biegacze, którzy pokonają co najmniej 21km i 100m.

Po ukończeniu biegu uczestnicy zobowiązani są przekazać organizatorom osiągnięte wyniki poprzez formularz znajdujący się na stronie www.bialystokpolmaraton.pl. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem.

Co w pakiecie startowym?

W ciągu 3-5 tygodni od dostarczenia wyniku organizatorzy prześlą pakiet startowy zgodnie z wybraną opcją. Do dyspozycji zawodników są dwa zestawy. Pierwszy z nich, za 25 złotych zawiera numer startowy, wielofunkcyjną chustę i okolicznościowy magnes. Drugi kosztuje 39 złotych i obejmuje dodatkowo medal, taki sam jak w biegu tradycyjnym.

Dodatkowo, za dopłatą uczestnicy mogą zamówić koszulkę techniczna marki AdRunaLine z limitowanej wersji w cenie 55 złotych.

Majowy Wirtualny PKO Białystok Półmaraton nie oznacza, że Fundacja Białystok Biega rezygnuje z organizacji biegu w tradycyjnej formule. Impreza w stolicy Podlasia zaplanowana jest na 8 listopada 2020 roku.

red