41. PZU Maraton Warszawski pokazał medal. W roli głównej Pałac na Wyspie

Okrągły, odlewany, o średnicy 7,5 centymetra i grubości 7 milimetrów, z niebieską spersonalizowaną wstążką – taki właśnie będzie medal, jaki 29 września trafi na mecie do uczestników 41. PZU Maratonu Warszawskiego. Jego głównym motywem będzie Pałac na Wyspie, rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego znajdująca się w Łazienkach Królewskich.

Łazienki Królewskie od 8 lat związane są ściśle z jedną z najstarszych imprez biegowych w kraju.

W 2011 roku 33. Maraton Warszawski był pierwszym biegiem, którego trasa przebiegała przez jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów i warszawiaków. Od tego czasu zarówno maraton, jak i półmaraton jest ściśle związany tą lokalizacją, która stanowi jeden z najciekawszych etapów trasy.

Przedstawiony na medalu Pałac na Wyspie stanowi główną, lecz nie jedyną atrakcję parku. Położony on jest w samym sercu kompleksu, na który składają się ogrody pełne kwiatów oraz zabytkowe budynki Oranżerii, Amfiteatru, Pałacu Myśliwieckiego oraz liczne wolnostojące rzeźby.

Trasa w wysokiej rozdzielczości

Od północnej strony wzdłuż stadionu Agrykoli do  Łazienek Królewskich prowadzi Aleja Tomasza Hopfera, twórcy Maratonu Warszawskiego. Właśnie tym szlakiem na 17 kilometrze maratonu wbiegną uczestnicy do Łazienek Królewskich, aby przebiec je wzdłuż głównej Alei Chińskiej, skąd będą mogli podziwiać uroki parku stanowiącego wizytówkę stolicy.

Wcześniej organizatorzy zaprezentowali wzory oficjalnych koszulek dla biegu głównego oraz biegów towarzyszących. Koszulka techniczna marki New Balance na froncie zawierać będzie motyw stopera z wkomponowanym zarysem panoramy Warszawy, a jego główny element stanowić będzie czas, który będzie można zakreślić za pomocą markera permanentnego.

Na tyle koszulki maratonu i Sztafety Maratońskiej Bridgestone umieszczono zarys trasy 41. PZU Maratonu Warszawskiego.

41. PZU Maraton Warszawski odbędzie się 29 września. W ramach imprezy odbędą się także biegi towarzyszące: Bieg na Piątkę oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska. Na liście startowej maratonu znajdują się nazwiska już blisko 5 tysięcy biegaczy.

Przypominamy, że do dnia 31 sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa. Standardowy pakiet bez koszulki kosztuje 150 złotych, od września jego cena wzrośnie o 50 złotych.

Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne są na tej stronie.

red