Cztery śląskie miasta na trasie XI Silesia Marathon

Organizatorzy XI Silesia Marathon przedstawili dokładny przebieg trasy biegu, który odbędzie się 6 października. Uczestnicy maratonu ponownie będą biegli przez cztery śląskie miasta – Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Po raz pierwszy w historii imprezy wszystkie biegi wystartują spod Stadionu Śląskiego, a ich uczestnicy będą finiszować na bieżni „Kotła Czarownic”.

W programie imprezy, która odbędzie się 6 października znajduje się maraton, półmaraton, ultramaraton na dystansie 50km oraz Mini Silesia Marathon. Dotychczas na wszystkie imprezy zarejestrowało się prawie 5 tysięcy uczestników.  Trasy maratonu i półmaratonu posiadają atest PZLA i IAAF.


– 6 października przebiegniecie obok takich atrakcji jak Muzeum Śląskie, Strefa Kultury, Spodek, NOSPR, Park Śląski, Dolina Trzech Stawów, Nikiszowiec, Szopienice i wiele innych – będzie zielono, będzie kulturowo i historycznie – zapowiadają organizatorzy.

Zapisy na wszystkie dystanse trwają do 19 września na tej stronie.

Pakiet startowy na Silesia Marathon kosztuje 120 złotych, za udział w ultramaratonie trzeba zapłacić 20 złotych więcej. Wpisowe na półmaraton to 100 złotych. Podane ceny obowiązują do 29 sierpnia.

red