Ruszyły zapisy na sztafetowy Bieg Erasmusa+. Pobiegnij i pomóż

Już można zapisywać się na trzecią edycję Biegu Erasmusa+, który odbędzie się 28 września na bieżni stadionu lekkoatletycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. – Będzie sztafetowo, charytatywnie, międzynarodowo – zapowiadają organizatorzy.

Dystans Biegu Erasmusa+ to 10 km, czyli 25 okrążeń, pokonywanych w czteroosobowych sztafetach w dowolnej kolejności. To drużyna decyduje, kto ile przebiegnie. Minimum dla osoby to tylko jedno okrążenie.

Bieganie to pomaganie

Opłata startowa wynosi 180 złotych za drużynę. Całą kwotę organizatorzy przekażą na wsparcie projektu sportowo-edukacyjnego Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Tak jak rok temu, w pakiecie startowym biegaczki i biegacze znajdą zestaw wysokiej jakości odzieży technicznej – koszulkę, rękawki i opaskę.

Na bieżni bieganiem bawić będą się też najmłodsi – w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Wszyscy na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

Zapisy na Bieg Erasmusa+ trwają na tej stronie. 

Poznaj historie wolontariuszy

Wszystkich biegaczy i biegaczki wspierać będzie międzynarodowy zespół wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, unijnego programu wolontariatu międzynarodowego.

Z obcokrajowcami, którzy przyjechali do Polski na projekty wolontariackie i Polakami, którzy brali udział w takich działaniach za granicą będzie można porozmawiać i zainspirować się ich historiami w specjalnej strefie wolontariusza.

– Nasz bieg jest otwarty dla wszystkich. To dobra okazja do poznania i międzynarodowej integracji z uczestnikami programu Erasmus+. Ze względu na charytatywny wymiar imprezy biorąc udział w biegu można czynić dobro – podkreślają organizatorzy.

Wszystkich biegaczy i biegaczki wspierać będzie międzynarodowy zespół wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, unijnego programu wolontariatu międzynarodowego. Poza tym wszystkich zawodników do boju zagrzewać będą bębny grupy Ritmo Bloco.

Z kolei w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na uczestników będzie czekać wciągający świat technologii edukacyjnych.

Impreza jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu, którego koordynatorem w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży, dla seniorów, zajęcia otwarte, w tym treningi biegowe przez cały tydzień poprzedzający Bieg Erasmusa+ organizuje na AWF-ie Akademicki Związek Sportowy w Warszawie. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na tej stronie. 

Równocześnie z biegiem, na AWF-ie będzie odbywać się Europejska Noc Sportu #BeActiveNight – wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stadion, będą mogli spotkać znanych sportowców i wziąć udział w różnych aktywnościach, także dla najmłodszych.

Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stadion, będą mogli spotkać znanych sportowców i wziąć udział w różnych aktywnościach, także dla najmłodszych.

Organizatorem biegu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) pełniąca funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ oraz  Europejskiego Korpusu Solidarności.

red

fot. Krzysztof Karpiński