2. Poznański Bieg Po Nowe Życie otworzył bezpłatne zapisy. Wystartują osoby po przeszczepach i przyjaciele

6 października z Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola wystartuje 2. edycja Poznańskiego Biegu Po Nowe Życie. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają  wszystkich, którzy w wyniku transplantacji otrzymali „nowe życie”, a także tych, dla których idea transplantacji jest ważna i którzy doceniają wartość dzielenia się swoimi narządami za życia i po śmierci.

Celem imprezy jest integrowanie środowisk osób po przeszczepach oraz popularyzacja biegania, jako element aktywności fizycznej, która ma wpływ na zdrowie.

Bieg będzie miał charakter rekreacyjny dlatego wszyscy uczestnicy na około 5 kilometrowej trasie będą starali się biec w jednej zwartej grupie, której przewodził będzie gość specjalny – Szymon Ziółkowski. Złoty medalista olimpijski z Sydney w rzucie młotem dodatkowo przygotuje rozgrzewkę. Imprezę natomiast poprowadzi znany poznański radiowiec Maciej Narożny.

W ubiegłorocznej edycji imprezy udział wzięło prawie 70 biegaczy i zawodników nordic walking.

Udział w biegu jest bezpłatny, organizatorzy ustanowili limit 200 uczestników. Regulamin oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na tej stronie.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Rozwoju Medycyny i Zdrowia, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz SOLUMED – Klinika Chirurgii Plastycznej i Flebologii w Poznaniu.

mat pras.