Już ponad 11 tysięcy zapisanych na 31. Bieg Niepodległości

Organizatorzy 31. Biegu Niepodległości poinformowali, że nabywców znalazła już ponad połowa z puli 22 tysięcy pakietów startowych, jakie zostały udostępnione na to wydarzenie. Jeszcze tylko dzisiaj można zapisać się na bieg w najniższej cenie 50 złotych, od jutra opłata startowa wzrośnie o 10 złotych.

Zapisy na 31. Bieg Niepodległości ruszyły w sobotę po północy. W ciągu pięciu dni na listach startowych pojawiło się ponad 11 tysięcy nazwisk. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w latach ubiegłych, bieg zostanie wyprzedany przed terminem.

Organizatorzy zaprezentowali dzisiaj wzór koszulek, jakie trafią do pakietów. 11 listopada biegacze w Warszawie tradycyjnie utworzą biało-czerwoną flagę. Zawodnicy  ustawią się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej.  Na trasę ruszą w kilku falach, a pierwsza o symbolicznej godzinie 11:11.

Grafika na koszulce przypomina linię EKG serca, której początek jest w biało-czerwonych barwach. Oprócz tego umieszczono logo biegu a także zarys Kolumny Zygmunta i datę 11.11.2019. Koszulki będą dostępne w dwóch kolorach, białym i czerwonym.

Trasa 31. Biegu Niepodległości będzie dokładnie taka sama jak w ubiegłych latach. Prowadzić będzie Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie i drugi tak duży w Polsce. W ubiegłym roku do jego mety dotarło 16 987 osób. Bieg wygrał Kamil Karbowiak z wynikiem 29:38 oraz Anna Gosk, która finiszowała z czasem 33:06.

Zapisy na 31. Bieg Niepodległości prowadzone są na tej stronie.

red