Można wybiegać dzieciom okulary. Zapisy tylko do 30 września

Internetowa rejestracja 2. Charytatywny Bieg Czas Na Wzrok potrwa jeszcze tylko do 30 września. Zawody na dystansie 5 km zostaną rozegrane na terenie warszawskiego Miasteczka Wilanów 12 października. Tak jak przed rokiem, organizatorzy przekażą tyle par okularów korekcyjnych dzieciom, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym.

Jeden uczestnik = jedna para okularów

W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 1000 osób i około 50 gwiazd. Podobnie jak wtedy, w drugą sobotę października uczestnicy będą mieli okazję wybiegać okulary korekcyjne dla dzieci.

– Przekażemy Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce i rodzinom zastępczym tyle par okularów, ile zawodników weźmie udział w biegu głównym – deklarują organizatorzy.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce zajmuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi i zagrożonymi utratą opieki rodziców.

– Każda para okularów jest dla naszych podopiecznych kolejną szansą na lepszą przyszłość. Dzięki poprawie wzroku dzieci lepiej się komunikują, osiągają lepsze wyniki w nauce czy po prostu są pewniejsze siebie. Chętniej podejmują wyzwania i nawiązują nowe relacje – mówi Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowy SOS Wiosek Dziecięcych.

W tym roku Bieg Czas Na Wzrok odbędzie się na terenie Miasteczka Wilanów. Zawodnicy będą pokonywać nieatestowaną trasę o długości około 5km.

Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 13:00, od 11:30 biegać będą dzieci w czterech kategoriach wiekowych (5-7 lat, 7-9 lat, 9-13 lat oraz 13-15 lat), na czterech dystansach: 50 m, 150 m, 200 m oraz 300 m.

Organizatorzy przygotowali pulę 2 tysięcy miejsc na bieg główny i 400 na biegi dziecięce. Pakiet startowy dla dorosłych kosztuje 59 złotych, za start najmłodszych trzeba zapłacić 29 złotych. Zapisy internetowe trwają tylko do 30 września na tej stronie internetowej. 

Swój udział w wydarzeniu zadeklarowały już takie gwiazdy, jak Anna Dereszowska, Zosia Zborowska, Daria Widawska, Stanisław Karpiel-Bułecka, Małgorzata i Radek Majdanowie, Artur Żmijewski, Paulina Chylewska i wiele innych.

Atrakcje w Miasteczku Biegowym

Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji rodzinnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy będzie mógł poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu wzroku.

Z myślą o rodzinach, będzie udostępniona strefa rekreacji z animacjami dla najmłodszych, strefa z food truck’ami, strefa chill out, a nawet strefa do przewijania i karmienia dla mam z małymi dziećmi.

Po wręczeniu nagród najlepszym biegaczom organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę w postaci koncertów Magdy Beredy – jednej z najpopularniejszych śpiewających YouTuberek – oraz koncert zespołu Future Folk.

red