Znamy gospodarza Mistrzostw Polski na 10km mężczyzn

11. PZLA Mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu na 10 km odbędą się w ramach Biegu Gaz-System S.A. – podał Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie. Impreza jeszcze nie widnieje w kalendarzu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bieg Gaz-System S.A. odbędzie się 11 listopada jako impreza towarzysząca XXXII Goleniowskiej Mili Niepodległości. Zawody zostaną przeprowadzone na pętli, którą zawodnicy będą pokonywać trzykrotnie. Oprócz elity w biegu wystartują również amatorzy, którzy zostaną podzieleni na grupy liczące po 250 osób z uwzględnieniem najlepszego wyniku z obecnego lub poprzedniego sezonu, na dystansie 10 km podanego podczas rejestracji.

– Polski Związek Lekkiej Atletyki patrząc na doświadczenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie, jako organizatora imprez sportowych, zdecydował o powierzeniu nam organizacji tegorocznych Mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu na 10 km – czytamy w komunikacie szefa OSiR w Goleniowie.

Dotychczas mężczyźni rywalizowali o medale mistrzostw Polski w biegu na 10km w sierpniu w ramach Biegu św. Dominika. Tegoroczne zawody w Gdańsku zostały odwołane ze względu na pandemię COVID-19.

Jeszcze nie wiadomo, kto zdecyduje się na start w Goleniowie. Termin 11 listopada wydaje się całkiem niezły na mocniejszy akcent przed zaplanowanymi na 6 grudnia maratonami w Dębnie i w Walencji.

Etatowym zwycięzcą mistrzostw na dystansie 10km jest Marcin Chabowski, który ma w dorobku aż 7 złotych medali.

Źródło: OSiR Goleniów