Przeszkodowy Bieg Hutnika z nowymi ambasadorami

W promocję trzeciej edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika włączyli się czołowi zawodnicy OCR. Ambasadorami tegorocznej odsłony zawodów, które odbędą się 6 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa zostali Wojciech Sobierajski oraz Izabela Wysłuch.

Przeszkodowy Bieg Hutnika to jedyna impreza w kraju, odbywająca się na terenie działającej huty. Uczestnicy biegu zyskują możliwość eksploracji pracującego zakładu, hal oraz rozległych terenów leśnych należących do Huty ArcelorMittal Warszawa. Udział w zawodach stanowi nie lada wyzwanie dla miłośników ekstremalnych wrażeń oraz biegaczy.

Rosnąca popularność zawodów to zasługa m.in. ambasadorów biegu. Twarzami pierwszej edycji zostali były operator GROM-u Naval oraz trenerka Boot Camp Monika Zarzycka. W zeszłym roku natomiast ambasadorem imprezy był Tomasz Danielkiewicz, wielokrotny medalista zawodów Runmageddon, brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej par mieszanych.

W tym roku jego obowiązki przejął startujący w barwach OCRA Polska Wojciech Sobierajski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego OCR. Lista jego sukcesów jest długa – jedenastokrotne zwycięstwo w zawodach Runmageddon Games, wiele wygranych w zawodach crossfitowych oraz trzy medale w OCR World Championships (mistrzostwa świata).

Wizerunek Wojciecha Sobierajskiego zostanie wykorzystany w kampanii promocyjnej wokół biegu. Już wkrótce powstanie kręcony na hucie spot promocyjny z udziałem ambasadora, który zapowiedział swój start w imprezie.

Z roku na roku rośnie zainteresowanie biegami OCR w gronie kobiet. Z tego powodu organizatorzy zawodów na terenie huty zdecydowali się włączyć do działań promocyjnych Izabelę Wysłuch, która mimo młodego wieku zadomowiła się w krajowej czołówce biegów ekstremalnych.

Licząca zaledwie 22-lata zawodniczka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych w 2018 roku. Była również uczestniczką zeszłorocznych Mistrzostw Świata OCR w Londynie.

Zawody odbędą się w dniu 6 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa. Dystans w biegu seniorskim wyniesie około siedem kilometrów, a trasa będzie prowadzić przez różne obszary huty. Zawodnicy przebiegną m.in. przez pracującą walcownię.

Uczestnicy będą startować co kilkanaście minut w kilkudziesięcioosobowych grupach, co umożliwi sprawne pokonywanie przeszkód. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa, gdzie do końcowego wyniku liczone będą cztery najlepsze rezultaty.

Swoich sił na torze przeszkód spróbują również dzieci w ramach Biegu Hutniczka, które pokonają dystans – w zależności od wieku – od 600 do 1600 metrów. Każdy z uczestników otrzyma medal i nagrodę.

Zapisy do biegu trwają na tej stronie.  Aktualnie na liście startowej znajduje się 132 zawodników, limit uczestników wynosi 500 osób. Do 30 września opłata startowa wynosi 159 złotych, za bieg dziecięcy należy zapłacić 39 złotych.

mat pras.