Ruszyły zapisy na przyszłoroczny TAURON Festiwal Biegowy

– Za nami magiczne 10 lat Festiwalu Biegowego! Przed nami kolejna dekada z biegami w Krynicy-Zdroju. Jaka ona będzie? Zależy to w dużej mierze od Was samych – zapowiadają organizatorzy 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju i Muszynie. Przyszłoroczna edycja imprezy dedykowanej miłośnikom ruchu – jednej z największych w kraju, wystartuje w dniach 11-13 września, tuż po zakończeniu Forum Ekonomicznego.

– Ruszamy z zapisami do kolejnej edycji krynickiego święta biegów i niezmienne deklarujemy – im wyższe zainteresowanie wydarzeniem, tym ciekawszy program i wyższe nagrody – podkreślają kryniccy organizatorzy, którzy na rozpoczęcie drugiej dekady biegów w uzdrowisku planują nowości: bieg górski, który dopełni program pierwszego dnia imprezy czy premie czasowe za zajmowane miejsca dla uczestników najbardziej wymagającej konkurencji Festiwalu – Iron Run (9 biegów w 3 dni).

Znane, lubiane… nowości!

Najważniejszymi konkurencjami 11. TAURON Festiwalu Biegowego będą Bieg 7 Dolin na dystansach 100, 64 i 35 km oraz Życiowa Dziesiątka z najszybszą trasą na 10 km w Polsce, oba rozgrywane w randze Mistrzostw Polski Masters. W programie imprezy pozostają także królewski Koral Maraton, Półmaraton czy biegi nocne na 5 i 7 km (ten pierwszy także z klasyfikacją rodzinną).

Biegi Deptaka to tradycyjnie biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie, Bieg Młodzieży i Kibiców), biegi dzieci do 12 lat (300 i 600m) oraz rywalizacja o sekundy i miejsca w Biegu na 3 km, Biegu „1 km dalej od cukrzycy”, Biegu Kobiet czy Krynickiej Mili.

Ofertę marszów nordyckich 11. TAURON Festiwalu Biegowego tworzyć będą ponownie Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking na Jaworzynie Krynickiej oraz rekreacyjny marsz „Przegoń zawał”, dedykowany profilaktyce i rehabilitacji po przebytych chorobach serca.

Do wyboru jest blisko 30 konkurencji – dla początkujących i zaawansowanych biegaczy, całych rodzin – z trasami o łącznej długości blisko 300 km.

Im wcześniej, tym taniej

Opłaty startowe na 11. TAURON Festiwal Biegowy mają ponownie trzy progi cenowe. Zmiany stawek nastąpią 1 stycznia i 1 czerwca 2020 r. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz online oraz w biurze zawodów.

Do większości konkurencji będzie można się zgłosić nawet na 30 minut przed startem – otwarte zapisy to kolejny wyróżnik krynickiego święta biegów i biegaczy.

– Gorąco zapraszamy do Krynicy-Zdroju na 11. TAURON Festiwal Biegowy. Każdy kto zarezerwuje sobie drugi tydzień września na bieganie w Krynicy-Zdroju znajdzie z pewnością coś dla siebie, a prócz sportowej rywalizacji przyjemnie spędzi czas w cudownym Beskidzie Sądeckim – zaprasza Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej.

Źródło: Fundacja „Festiwal Biegów”