Sztafety Poland Business Run 2019 już w niedzielę. Na listach startowych ponad 29 tysięcy uczestników

W najbliższą niedzielę, 8 września, o godz. 10:30 jednocześnie w 9 miastach Polski wystartują uczestnicy 8. edycji charytatywnego biegu Poland Business Run. Biznesowa sztafeta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku weźmie w niej udział ponad 29 tysięcy osób, czyli o 5,5 tysiąca więcej niż w 2018 roku. Dla wielu firm udział w imprezie jest już coroczną tradycją.

Najwięcej, bo aż 7,5 tysięcy biegaczy stanie na starcie w Krakowie. W Poznaniu, Katowicach i Warszawie pobiegnie po 4 tysiące osób, we Wrocławiu 3,5, a w Łodzi 3 tysiące. Nieco mniej zawodników wystartuje w sztafetach w Gdańsku, Lublinie oraz Rzeszowie.

– W tym roku zapisy przeszły nasze oczekiwania. Dosłownie kilka wolnych miejsc dla drużyn zostało w Rzeszowie, który jest gospodarzem naszej imprezy po raz drugi. W pozostałych miastach komplet zawodników zapisał się na kilka tygodni przed startem, a na listach rezerwowych mamy jeszcze prawie 3 tysiące osób – komentuje Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się nasza charytatywna sztafeta i chęć pomagania osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Myślę, że możemy już to powiedzieć – w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej i pomożemy jeszcze bardziej – dodaje przedstawicielka Fundacji Poland Business Run, która jest głównym organizatorem imprezy.

Można pomóc bardziej

Biegowi jak co roku towarzyszy charytatywna akcja “Pomagam Bardziej”. W ramach inicjatywy każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Fundacji Poland Business Run za pośrednictwem drużyn zapisanych na bieg.

Zespół, który zachęci do przekazywania charytatywnych środków i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera projektu Roberta Kupisza. Kwoty zostaną podliczone w dniu biegu, czyli 8 września o godz 12:00. Zwycięskie drużyny odbiorą koszulki na scenie.

W każdym z miast pięciosobowe drużyny wystartują punktualnie o 10:30. Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 3,8 km. Około 12:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Na teren imprezy organizatorzy zapraszają również osoby, które nie będą brały udziału w biegu. Na miejscu zaplanowano atrakcje dla dorosłych i dzieci.

mat pras.