Gdynia Półmaraton 2024. Taka będzie jego trasa

Start i meta na Skwerze Kościuszki, liczne atrakcje w zasięgu wzroku, kultowy podbieg ulicą Świętojańską, a następnie zbieg w kierunku morza i końcówka biegu Bulwarem Nadmorskim – tak można w skrócie opisać trasę, którą 18 maja będą pokonywać uczestnicy Gdynia Półmaratonu 2024.

Biegacze przebiegną m.in. obok gdyńskiego portu i stoczni, przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970, dworcu PKP Gdynia Główna i Centrum Nauki Experyment, następnie okrążą ​Polsat Plus Arenę Gdynia i Stadion Miejski, po czym wrócą w kierunku centrum. Tam będzie na nich czekać około 1 km podbiegu ​ulicą Świętojańską, z której skręcą w Aleję Piłsudskiego. Ostatni odcinek trasy będzie prowadzić wzdłuż morza, a linia mety zlokalizowana zostanie w okolicy ORP Błyskawica i Daru Pomorza.

– Atestacja trasy jeszcze przed nami, więc możliwe są niewielkie korekty, ale jej ogólny zarys nie powinien już ulec zmianie. Będzie z jednej strony atrakcyjnie dla biegaczy, a z drugiej – między innymi dzięki wieczornej porze biegu – zminimalizujemy utrudnienia drogowe – mówi Adam Okrój, koordynator Gdynia Półmaratonu.

Razem z półmaratonem wystartuje też Gdynia 5K, czyli bieg na dystansie 5 km. Jego uczestnicy krótko po starcie skręcą od razu w ulicę Świętojańską, następnie skierują się w stronę morza, gdzie będzie na nich czekał nieco wydłużony odcinek trasy po Bulwarze Nadmorskim. Bieg zakończą w tym samym miejscu, co uczestnicy półmaratonu.

Gdynia Półmaraton, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, odbędzie się 18 maja 2024 roku. Wydarzenie wraca do kalendarza gdyńskich imprez po kilkuletniej przerwie, a w ciągu pierwszych 2 tygodni rejestracji swój udział w biegu zgłosiło niemal 2,5 tysiąca osób.

Rejestracja do startu w zawodach nadal trwa, a organizatorzy wydarzenia zadeklarowali, że za każde nowe zgłoszenie na półmaraton dokonane do 28 stycznia przekażą 10 zł na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: Sport Evolution