W sobotę Poznań zabłyśnie kolorami The Color Run

Różowy, niebieski, zielony i żółty, tymi kolorami już w sobotę uczestnicy The Color Run pokolorują Poznań, a dokładniej okolice Jeziora Maltańskiego. Trasa biegu o długości 5km prowadzić będzie wzdłuż jego brzegu.

7 września o godzinie 14:30 nad Jeziorem Maltańskim przy ulicy Wiankowej rozpocznie się kolorowy bieg. Będzie to wydarzenie, które łączy w sobie piknik, festiwal i trochę sportu.

– Udział w nim może wziąć każdy, niezależnie od kondycji fizycznej. Każdy, kto marzy o przeżyciu cudownej przygody i kto chce naładować baterie na nowy rok szkolny i powakacyjne wyzwania w pracy – podkreślają organizatorzy.

Pierwsza fala biegu wystartuje o godz.15:00 i będzie towarzyszyć jej energetyczna rozgrzewka oraz eksplozja kolorów. Uczestnicy będą przemierzać odcinek 5 kilometrów w stylu dowolnym, spacerując, truchtając, tańcząc czy też skacząc z radości. W The Color Run nie liczy się czas, a liczba kolorowych uśmiechów na twarzach uczestników.

Co kilometr, na startujących czekać będzie stacja z magicznymi kolorami, dlatego wszyscy, którzy do niej dotrą będą bajecznie pokolorowani. Na trasie nie zabraknie niespodzianek takich jak:  stacja z puszystą pianą i dmuchane przeszkody. Będzie można spotkać również superbohaterów z bajek i komiksów.

Uczestnicy poznańskiej edycji The Color Run wystartują kolejno w pięciu falach, od godziny 15:00 co 30 minut do godziny 17:00. Tuż po starcie ostatniej serii rozpocznie się zabawa w strefie festiwalowej, która potrwa do 19:00.

W tym czasie uczestnicy będą mogli skorzystać z atrakcji i animacji przygotowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia. Będzie też można posłuchać muzyki, obejrzeć eksplozje kolorów, poskakać na trampolinie w strefie bohatera, czy też zrobić sobie zdjęcie z wielkim jednorożcem.

mat pras.