20. PKO Poznań Maraton pokazał medal. Bieg już za 20 dni

Na 20 dni przed startem 20. jubileuszowego PKO Poznań Maratonu organizatorzy przedstawili projekt medalu, jaki uczestnicy otrzymają na mecie. Chętni, aby pobiec 20 października w Poznaniu muszą się pospieszyć z zapisami. – Obecnie na liście startowej zapisanych jest 6900 osób. Zostało zatem ostatnie 100 miejsc – informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. 

Medal z twórcą poznańskiego maratonu

– Dwie dekady tradycji biegowej na dystansie 42,195 km sprawiają, że to właśnie liczba 20 dominuje na tegorocznym medalu. Znaczącym elementem projektu jubileuszowego krążka jest również postać Macieja Frankiewicza – inicjatora i pomysłodawcy, a od 2010 roku patrona poznańskiego maratonu. Sam jako ówczesny wiceprezydent miasta brał czynny udział w biegu. Jako zawodnik wystartował w pierwszych dziewięciu edycjach imprezy, o którą zabiegał, a która obecnie przyciąga biegaczy z całego świata – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Na złotej szarfie, na której zawieszony jest okrągły srebrny medal stworzony został kolaż z wybranych fotografii prezentujący zarys uczestników startujących w poprzednich latach. Jak informują organizatorzy, pełną kolekcję 19 medali ze wszystkich dotychczasowych edycji Poznań Maratonu posiada 64 biegaczy.

Wcześniej organizatorzy przedstawili projekt jubileuszowej koszulki oraz zawartość pakietu startowego, na który składa się wielofunkcyjny komin, bawełniana torba na ramię, piwo w jubileuszowej etykiecie, czekolada, naturalny napój energetyczny, a także voucher ze zniżką -50% na dowolny mecz Lecha Poznań, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Poznaniu do końca tego roku.

Wciąż można się zapisać

Na chętnych czeka pula ostatnich 100 pakietów startowych. Obecnie wpisowe na 20. PKO Poznań Maratonie wynosi 200 złotych.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza, który znajduje się na tej stronie internetowej. Zgłosić można się online w terminie do 17 października, lub osobiście w Biurze Zawodów w dniach od 18  do 19 października.

Organizatorzy zastrzegają prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w razie osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń, który w tym roku wynosi 7 tysięcy.

mat pras.