Gdynia 2020 ma medal, jakiego jeszcze nie było

Organizatorzy półmaratonu w Gdyni, który w przyszłym roku odbędzie się w randze World Athletics Half Marathon Championships zaprezentowali wyjątkowy medal, który na mecie otrzyma każdy uczestnik biegu masowego. Ma kształt kompasu i co ciekawe…jest działającym kompasem. Na liście startowej zawodów zaplanowanych na 29 marca jest już ponad 10 tysięcy osób. 

Wyjątkowy medal

Dla każdego biegacza medal ma stanowić unikalną pamiątkę z ukończenia zawodów. Nie da się ukryć, że zaprezentowany dziś medal World Athletics Half Marathon Chamionships – Gdynia 2020 jest absolutnie wyjątkowy.

Jest duży, został precyzyjnie zaprojektowany i wykonany na kształt kompasu. Na awersie widnieje kolorowe logo mistrzostw, a symbolicznym odniesieniem do lokalizacji wydarzenia jest ręcznie osadzona w medalu kropla bursztynu – skarbu Bałtyku. Rewers medalu zdobi kontur Polski z miejscem do wygrawerowania swojego nazwiska i wyniku, uzyskanego podczas biegu półmaratońskiego.

To jednak nie koniec niespodzianek. Medal można otworzyć, a w jego wnętrzu znajduje się działający kompas. Trudno o lepsze nawiązanie do Gdyni – „miasta z morza i marzeń”, polskiego okna na świat.

– Na liście startowej biegu masowego jest już ponad 10 tysięcy zawodniczek i zawodników z niemal 50 krajów, w tym z najodleglejszych zakątków świata, jak chociażby Nowej Zelandii, Wietnamu, Argentyny czy RPA. Chcemy, aby wyjechali z Gdyni ze wspaniałymi wspomnieniami. Wierzę, że ten piękny medal stanie się prawdziwą ozdobą wielu kolekcji biegowych trofeów – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Równolegle z prezentacją medalu, uruchomiana została oficjalna strona internetowa mistrzostw, dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Pod tym adresem będzie można śledzić najnowsze komunikaty o imprezie oraz znaleźć wszelkie przydatne informacje. Dotychczasowa strona Gdynia Półmaratonu – www.gdyniapolmaraton.pl – zostanie tymczasowo przekierowana na witrynę mistrzostw świata.

Zapisy wciąż trwają

Od początku maja trwa rejestracja dla amatorów, którzy chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapisy prowadzone są na tej stronie.

Aktualna opłata startowa wynosi 170 złotych. Cena obejmuje m.in. profesjonalny pomiar czasu, ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne oraz pamiątkową koszulkę i medal finishera.

Podstawowy pakiet startowy można też uzupełnić o dodatkowe usługi, jak np. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w zawodach, grawerowanie medalu, indywidualny pakiet zdjęć z biegu czy nocleg w jednym z rekomendowanych hoteli.

Aktualna stawka wpisowego obowiązuje do końca października. Od 1 listopada za pakiet trzeba będzie zapłacić 10 złotych więcej.

mat pras.