Jak przygotować się do Maratonu Londyńskiego? Co, oprócz funtów, ze sobą zabrać?

Obecny kurs funta może wydawać się sporym utrudnieniem dla zagranicznych uczestników Maratonu Londyńskiego, bo przez wysoką cenę GBP pobyt w UK będzie nieco droższy. Jednak przy odpowiedniej organizacji i właściwych strategiach oszczędzania funt brytyjski nie powinien być dla Ciebie przeszkodą w dotarciu do mety.

Jak trenować do maratonu?

Często największym problemem uczestników maratonów jest dystans biegu. Podstawą większości strategii treningowych jest zatem wzmocnienie odporności i wydajności organizmu, by poradził sobie na dalekiej trasie. Dla polskich zawodników plusem jest to, że klimat UK jest dość zbliżony do polskiego. Treningi na powietrzu powinny więc przynieść oczekiwane rezultaty.

Często przeszkodą jest też „strefa mentalna” uczestników. Udział w jednej z najsłynniejszych imprez tego typu na świecie onieśmiela. Wyjazd za granicę dodatkowo sprawia, że część osób ma znacznie słabsze wyniki od tych osiąganych „u siebie”. Pracy nad tym aspektem nie można bagatelizować.

Trzecia kwestia to odpowiednie planowanie posiłków i strategia nawodnienia. Ze względu na wysoki kurs funta przekąski sprzedawane na miejscu są drogie. Części Twoich ulubionych smakołyków może też nie być w lokalnych sklepach. Pamiętaj więc, by zabrać je ze sobą.

Jak przygotować wyjazd do UK?

Dobra organizacja wyjazdu do Londynu przyniesie Ci znaczne oszczędności. Podstawą jest kupno biletów na samolot z wyprzedzeniem. Lot nie trwa długo, skorzystaj więc z usług tanich linii lotniczych. U większości z nich płacić można zarówno w złotówkach, jak i GBP. Przelicz więc, co bardziej się opłaca. Pamiętaj jednak, by sprawdzić lotnisko, na którym wylądujesz i koszt dojazdu do hotelu w funtach brytyjskich.

Druga kwestia to samo zakwaterowanie. Można zakładać, że hotele przy trasie biegu będą windowały ceny. W połączeniu z kursem GBP taka opcja będzie więc bardzo kosztowna. Przemyśl zatem inne, tańsze dzielnice, dobrze skomunikowane z miejscem startu czy mety.

Kurs funta równie istotny, jak dobre przygotowanie fizyczne

Przygotowując się do wyjazdu, możesz sporo zaoszczędzić, obserwując kurs funta i dokonując wymiany podczas jego spadków. Zmiany możesz śledzić na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/. To platforma pozwalająca na zakup GBP w atrakcyjnych cenach. Z jej pomocą zgromadzisz oszczędności w obcej walucie, potrzebne do opłacenia zapisów na maraton, noclegów czy kosztów pobytu.

Wcześniejszy zakup obcej waluty może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem niż używanie karty wielowalutowej i dokonywanie płatności po aktualnym kursie GBP. W ten sposób kupisz obce pieniądze w cenie, która Ci odpowiada. Bez przepłacania zgromadzisz potrzebne środki i przelejesz je bezpiecznie na swoje konto walutowe.

Artykuł sponsorowany

fot. freepik.com