Jubileuszowy 10. DOZ Maraton Łódź otworzył zapisy. Zgromadzi 10 tysięcy uczestników?

Właśnie wystartowały zapisy na 10. DOZ Maraton Łódź, który odbędzie się 19 kwietnia 2020 roku. W programie imprezy znajdzie się bieg główny na królewskim dystansie, bieg na 10km, a także biegi dziecięce i sztafeta Ekiden. Poza tym po raz pierwszy w Łodzi będzie można pokonać półmaraton w dwuosobowej sztafecie, w ramach której prowadzone będą dwie klasyfikacje – indywidualna i drużynowa. 

19 kwietnia 2020 roku na ulice Łodzi wybiegną uczestnicy 10. edycji maratonu. Organizatorzy kuszą maratończyków szybką i ciekawą trasą oraz metą w Atlas Arenie, a dla pozostałych przygotowali bogaty program imprezy, który obejmuje m.in. bieg na dystansie 10km, a także biegi sztafetowe: Ekiden oraz Half&Half Marathon. Ciekawość wzbudza zwłaszcza ta druga formuła.

– Biegacze, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby pokonać królewski dystans a 10 km to trochę za mało, mogą zmierzyć się z dystansem półmaratonu w dwuosobowej sztafecie. Ale do tego zawodnicy startujący w dwuosobowej drużynie Half&Half Maraton oprócz sklasyfikowania w sztafecie, mogą rywalizować o zwycięstwo indywidualne na dystansie półmaratońskim – zapowiadają organizatorzy.

Będzie 10 tysięcy uczestników?

W Łodzi mają nadzieję, że wszystkie biegi przyciągną na start 10 tysięcy zawodników. Limit uczestników na maratonie i w biegu na 10km określili na 3,5 tysiąca biegaczy, w sztafecie Half&Half Marathon będzie mogło wziąć udział maksymalnie 600 zawodników, kolejne 600 w sztafetach Ekiden. Resztę mają zgromadzić biegi dziecięce.

Przypomnijmy, że DOZ Maraton Łódź w 2019 roku ukończyło 1446 zawodników, a do mety biegu na 10km dotarło 2402 osób. Do tego należy doliczyć 109 drużyn, które zostały sklasyfikowane w sztafecie Ekiden.

Ile to kosztuje?

Zapisujący się w pierwszym terminie mogą skorzystać z niższych cen.

Aktualna opłata startowa za udział w maratonie wynosi 79 złotych, za bieg 10km trzeba zapłącić 40 złotych, a biegi sztafetowe kosztują odpowiednio 90 złotych za Half&Half Marathon i 200 złotych za Ekiden. Wpisowe na biegi dziecięce to obecnie 30 złotych.

Rejestracja na wszystkie biegi prowadzona jest na tej stronie. 

Organizator łódzkich biegów w ciekawy sposób poradził sobie z przepisami RODO umieszczając w regulaminach zapis, że nie przewiduje możliwości anonimowego startu.

red