Już ponad 20 tysięcy zapisanych na 31. Bieg Niepodległości w Warszawie

Wszystko wskazuje na to, że warszawski 31. Bieg Niepodległości zgromadzi na starcie komplet 22 tysięcy uczestników. Na prawie 3 tygodnie przed startem na liście startowej zawodów znajduje się już niemal 20,5 tysiąca osób. – Chcący uczcić święto niepodległości na sportowo powinni pospieszyć się z zapisami. Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych dni wszystkie pakiety znajdą swoich właścicieli – informuje Biuro Prasowe imprezy.

Frekwencja na biegach ulicznych w Polsce w ostatnich latach spada, ale tego trendu zupełnie nie potwierdza warszawski Bieg Niepodległości, który z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.

W ubiegłym roku do mety jubileuszowej 30. edycji wydarzenia dotarło dokładnie 18 089 biegaczy włączając w to dzieci startujące na dystansie mili oraz zawodników Nordic Walking.

Jest niemal pewne, że 11 listopada stołeczny bieg zaliczy kolejny rekord frekwencji i stanie się największą imprezą sportową w historii stolicy.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie i drugi tak duży w Polsce.

– Dotychczas na bieg zapisało się 20 448 osób. Cieszy nas niesłabnące zainteresowanie imprezą, bo świadczy to o tym, że biegacze doceniają pracę, którą wkładamy w jej organizację – mówi Karol Adamaszek, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez AKTYWNEJ WARSZAWY. – Zmieniamy się dla biegaczy wprowadzając nową jakość. W tym roku dla ich wygody przenieśliśmy biuro zawodów do centrum handlowego Westfield Arkadia i powróciliśmy do prowadzenia klasyfikacji generalnej Warszawskiej Triady Biegowej z motywem trzech medali łączących się w jedną całość, który jest absolutną nowością – dodaje.

Cena pakietu startowego na 31. Bieg Niepodległości nie jest wygórowana i wynosi 60 złotych. To i tak drugi próg cenowy. Po starcie zapisów można było zapewnić sobie miejsce na liście startowej jeszcze 10 złotych taniej.

– Staramy się, aby co roku oprócz koszulki technicznej do biegaczy trafiła jeszcze jakaś niespodzianka. Tym razem jest to praktyczna i ładna frotka na nadgarstek – informuje Adamaszek.

Zapisy na bieg prowadzone są na tej stronie.

Pakiety startowe już można odbierać w centrum handlowym Westfield Arkadia. Biuro Zawodów zlokalizowane jest na poziomie +1 obok sklepu Massimo Dutti, naprzeciwko Green Caffe Nero.

11 listopada biegacze w Warszawie tradycyjnie utworzą biało-czerwoną flagę. Zawodnicy ustawią się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej. Na trasę ruszą w kilku falach, a pierwsza o symbolicznej godzinie 11:11.

Grafika na koszulce przypomina linię EKG serca, której początek jest w biało-czerwonych barwach. Oprócz tego umieszczono logo biegu a także zarys Kolumny Zygmunta i datę 11.11.2019. Koszulki będą dostępne w dwóch kolorach, białym i czerwonym.

Trasa 31. Biegu Niepodległości będzie dokładnie taka sama jak w ubiegłych latach. Prowadzić będzie Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

red