Po medale i olimpijskie minima. Wojskowy maraton w Wuhan już dzisiaj w nocy

Dzisiaj o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego w ramach Wojskowych Igrzysk Sportowych odbędzie się maraton, w którym wystąpi silna reprezentacja Polski. Nasi biegacze powalczą o medale indywidualnie i w drużynie. Będzie to dla nich również szansa, aby uzyskać minima na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Kadrę mężczyzn tworzą – rekordzista Polski Henryk Szost, aktualny mistrz kraju Marcin Chabowski i wicemistrz Mariusz Giżyński oraz Arkadiusz Gardzielewski. Kobiety pobiegną w składzie Izabela Paszkiewicz, Olga Kalendarova-Ochal, Aleksandra Lisowska i Monika Andrzejczak.

Polacy przebywają w Wuhan od 10 dni. W relacjach z Chin piszą, że mają tam dobre warunki do pobytu i treningu, a Igrzyska zorganizowane są z rozmachem.

Członkowie polskiej kadry podkreślają, że są w dobrej dyspozycji. Marcin Chabowski i Mariusz Giżyński przygotowywali się do tego startu m.in. w szwajcarskim St. Moritz.

Henryk Szost natomiast odbył 5-tygodniowy obóz w Jakuszycach. Przed wylotem do Chin napisał na Facebooku, że „próbę uzyskania wskaźnika na Igrzyska Olimpijskie w Tokio odkłada na wiosnę 2020.”

Liczymy jednak, że jutro w Wuhan będą dobre warunki do biegania i nasi reprezentanci zdołają uzyskać olimpijskie minima, które wynoszą 2:11:30 dla mężczyzn i 2:29:30 dla kobiet.

red

fot. facebook.com/ArkadiuszGardzielewski