Ostatnia szansa na archiwalne zdjęcia z FotoMaraton.pl

Jeszcze tylko do 18 września można pobierać ze strony FotoMaraton.pl swoje zdjęcia z największych polskich imprez biegowych z lat 2006-2019. – Po tej dacie archiwum zostanie zlikwidowane – informuje Mariusz Pęczek, właściciel serwisu FotoMaraton.pl.

Począwszy od 2006 roku fotografowie FotoMaraton.pl są obecni na dziesiątkach biegów, a zawodnicy mogą wygodnie wyszukiwać swoje ujęcia w bazie online już kilka dni po wydarzeniu. To najpopularniejszy w Polsce serwis z takimi pamiątkami z zawodów biegowych.

Przeżyjmy to jeszcze raz

Aktualnie serwis za pośrednictwem strony fotomaraton.pl/archeo oferuje dostęp do zdjęć sprzed lat. Wystarczy wpisać na niej swoje imię i nazwisko, a następnie aktywować galerie. Aby uzyskać kod aktywacyjny należy wpłacić 150 złotych poprzez zrzutkę założoną przez właściciela serwisu. Zagwarantuje to dostęp do zdjęć z imprez z lat 2006-2019, o ile oczywiście w zasobach FotoMaratonu.pl znajdują się ujęcia danego biegacza. Wszystkie sportowe pamiątki można zgrać na swój komputer lub udostępnić na Facebooku.

Trzeba przyznać, że baza FotoMaraton.pl robi wrażenie. To ponad 20 milionów zdjęć z 77 polskich biegów organizowanych w latach 2006-2019. Na liście są największe polskie maratony, półmaratony, a także biegi na 10 km i 5 km.

Najnowsze zdjęcia zaraz znikną

Zdjęcia z lat 2020-2022 są dostępne na stronie fotomaraton.pl. Wygląda na to, że to ostatnia chwila, aby ocalić przed stratą swoje fotografie z biegów z tego okresu.

–  W najbliższym czasie planujemy bardzo duże zmiany w FotoMaraton.pl i rozpoczynamy wielkie porządku w naszych zasobach foto. Wyszukiwanie zdjęć i zamawianie pakietów w wysokich rozdzielczościach będzie aktywne tylko do 31 sierpnia 2022 roku. Od września na stronie będziemy mieli dostępne tylko najnowsze biegi i nawet zdjęcia z 2022 roku znikną bezpowrotnie – mówi Mariusz Pęczek.

FotoMaraton.pl powstał w 2006 roku. Pierwszą imprezą obsługiwaną przez fotografów serwisu był 28. Flora Maraton Warszawski.

red