Ruszyły zapisy na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon. W przyszłym roku pobiegną w nocy

Z początkiem października wystartowały zapisy na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, który odbędzie się 23 maja 2020 roku. Tym razem biegacze ruszą na ulice stolicy Górnego Śląska po zmroku. Ceny pakietów startowych zaczynają się od 49 złotych, a w ich skład wchodzą m.in. vouchery o wartości 20 euro na loty liniami Wizz Air.

W ramach 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon odbędą się biegi na dystansach półmaratonu, 10km i 5km  a także sztafeta 4x5km. Start i meta biegów znajdować się na Placu Sławika i Antalla  przed katowickim Spodkiem. Organizatorzy jeszcze nie informują o szczegółowym przebiegu tras zawodów.

Po raz pierwszy w historii śląskiej imprezy biegi wystartują po zmroku, a w ramach przyszłorocznego Wizz Air Katowice Half Marathon odbędą się Mistrzostwa Night Runners.

Już można się zapisywać

Zapisy na biegi trwają na tej stronie. Pierwszych 5 tysięcy uczestników będzie mogło zapisać się na katowicki półmaraton w cenie 59 złotych. 0 10 złotych mniej zapłaci pierwszych 1,5 tysiąca chętnych do startu w biegach na 5 i 10km.

W pakietach znajdą się m.in. koszulki techniczne, kupon na posiłek po biegu, a także voucher o wartości 20 euro na loty liniami Wizz Air.

Katowicki półmaraton to jedyny polski bieg odbywający się pod szyldem Wizz Air. Linie lotnicze są sponsorem tytularnym kilku innych wydarzeń biegowych w swoich bazach w Europie: Wizz Air Budapest Half Marathon, Wizz Air Debrecen Airport Run, Wizz Air Kyiv City Marathon, Wizz Air Cluj-Napoca Marathon, Wizz Air Sofia Marathon i Wizz Air Skopje Marathon.

Wizz Air Katowice Half Marathon w 2019 roku ukończyło 1955 biegaczy, dodatkowe 987 osób dotarło do mety biegu na 10km.

red