Zapisy na 2. Bieg Czas Na Wzrok przedłużone

Druga edycja Charytatywnego Biegu Czas Na Wzrok odbędzie się już 12 października przy Plaży Wilanów w Warszawie. Organizatorzy przedłużyli do 5 października termin zamknięcia zapisów. Im więcej zawodników weźmie udział w biegu na dystansie 5km, tym więcej podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i rodzin zastępczych otrzyma okulary korekcyjne.

2. Bieg Czas Na Wzrok odbędzie się 12 października o godz. 13:00 w Miasteczku Wilanów, przy Plaży Wilanów, u zbiegu ulic Przyczółkowej i Wilanowskiej. Zawody zostaną rozegrane na dystansie ok. 5 km.

Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o utwardzonej, betonowej nawierzchni. Start oraz meta znajdować się będą na terenie Miasteczka Biegowego. Trasa będzie prowadziła ul. Przyczółkową w kierunku Powsina i z powrotem.

Limit uczestników w biegu głównym na dystansie 5km wynosi 2 tysiące osób, dla dzieci organizatorzy przygotowali pulę 400 miejsc. Pakiet startowy na bieg na dystansie 5km wynosi 59 złotych, za udział w biegu dziecięcym zapłacić trzeba 29 złotych. Zapisy na biegi prowadzone są na tej stronie.

Wspierają gwiazdy

Swój udział i w wydarzeniu zadeklarowało już wiele gwiazd, m. in. Anna Dereszowska, Zosia Zborowska, Daria Widawska, Stanisław Karpiel-Bułecka, Małgorzata i Radek Majdanowie, Artur Żmijewski, Paulina Chylewska, Ewa Pacuła, Marzena Rogalska, Beata Sadowska, Magda Steczkowska i wiele innych.

Tego dnia, w okolicy Plaży Wilanów, odbędzie się także wielki biegowy piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz koncertami: Magdy Beredy i zespołu Future Folk.

Charytatywny charakter imprezy podkreśla wspólny cel – pomoc dzieciom. Organizatorzy przekażą podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które zajmuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi i zagrożonymi utratą opieki rodziców, oraz rodzinom zastępczym tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym.

– Każda para okularów jest dla naszych podopiecznych kolejną szansą na lepszą przyszłość. Dzięki poprawie wzroku dzieci lepiej się komunikują, osiągają lepsze wyniki w nauce czy po prostu są pewniejsze siebie. Chętniej podejmują wyzwania i nawiązują nowe relacje – mówi Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowy SOS Wiosek Dziecięcych.

mat pras.