Masz za dużo koszulek z biegów? Oddaj i pokoloruj dzieciom świat

Ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna „Pomoc w Pakiecie” organizowana przez krakowską firmę ubierającą drużyny sportowe – Power Canvas. Biegacze z całej Polski mogą wspomóc fundację Kolorowy Świat i jednocześnie pozbyć się zalegających w szafie pamiątkowych koszulek z biegów. Akcja potrwa równy miesiąc i zakończy się 16 grudnia. 

Na czym polega akcja?

Wielu biegaczy startujących w zawodach ma w swojej szafie nadmiar pamiątkowych koszulek z pakietów startowych. Organizatorzy akcji zachęcają, aby zbędną odzież dostarczać do siedziby Power Canvas w Krakowie (ul. Zabłocie 39/1, 30-701 Kraków), osobiście lub pocztą bądź kurierem. Koszulki muszą być czyste i niezniszczone. Mogą natomiast być używane.

Zebrane koszulki trafią do specjalistycznej firmy Pomaganie Przez Ubranie, która w zorganizowany sposób sprzedaje je do krajów afrykańskich i odzyska z nich gotówkę.

Pozyskane w ten sposób pieniądze trafią do fundacji Kolorowy Świat, która pomaga maluchom z mózgowym porażeniem dziecięcym, wrodzonymi wadami genetycznymi, autyzmem, zanikiem mięśni oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Warto wspomnieć, że firma Power Canvas przekaże na konto fundacji dodatkowo wkład finansowy równy kwocie uzyskanej ze sprzedaży koszulek.

Poza tym biegacze, którzy oddadzą co najmniej 15 koszulek otrzymają od Power Canvas voucher o wartości 100 złotych na zakupy w sklepie internetowym i darmową wysyłkę.

– Każde 15 koszulek oraz taki sam nasz wkład finansowy oznaczają 10 minut specjalistycznej rehabilitacji dla dzieciaków. Większość biegaczy nie wyobraża sobie życia bez biegania, a część z objętych pomocą dzieci marzy, aby kiedykolwiek zacząć chodzić. Nasza społeczność wspólnymi siłami może pomóc postawić im pierwszy krok – zachęcają organizatorzy z firmy Power Canvas.

Fundacja Kolorowy Świat ma pod swoją opieką 400 dzieci. Co roku organizuje Wyzwanie Sportowe #17milionówMetrów oraz bieg charytatywny „Daj Piątaka na Dzieciaka”, w które angażują biegaczy z całej Polski.

O radość życia dzieci z wrodzonymi wadami

Organizowana przez Power Canvas akcja charytatywna jest ciekawą inicjatywą, która może być dużym wsparciem dla fundacji i jej podopiecznych. Dodatkowo jest to świetna okazja, aby nadać biegowym koszulkom drugie życie i zadbać o nasze środowisko.

Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić formularz znajdujący się na tej stronie internetowej.

mat pras.