Wiemy kiedy ruszą zapisy na 42. Maraton Warszawski

12 listopada, w samo południe wystartują zapisy do udziału w 42. Maratonie Warszawskim. Bieg odbędzie się 27 września 2020 roku i jak zapewniają organizatorzy będzie prawdziwym świętem królewskiego dystansu. Na uczestników czeka wiele niespodzianek, pierwsza z nich zostanie ogłoszona w dniu rozpoczęcia zapisów.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, najstarszy otwarty dla amatorów maraton w Polsce odbędzie się w ostatnią niedzielę września.

– W kalendarzach fanów biegania ta data powinna zostać zakreślona na czerwono, bo będzie to wyjątkowa impreza.  Liczba 42 jest magiczną dla fanów królewskiego dystansu – właśnie tyle kilometrów trzeba przebiec, żeby móc z dumą nosić miano maratończyka. Właśnie dlatego 42. Maraton Warszawski będzie celebrowany, jako święto królewskiego dystansu – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Organizatorzy zapowiadają, że przygotowali dla biegaczy wiele atrakcyjnych niespodzianek. Pierwsza z nich zostanie ogłoszona równo ze startem zapisów na przyszłoroczną imprezę: 12 listopada w samo południe. – Warto zachować czujność i być jedną z pierwszych osób, które wykupią pakiet startowy – podkreślają.

Gratka dla doświadczonych

42. Maraton Warszawski będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na święto dystansu. Nie lada gratką dla tych bardziej doświadczonych uczestników będzie również fakt, że stołeczny bieg spośród 175 imprez na całym świecie, jako jedyny w Polsce, uzyskał status imprezy kwalifikującej do maratońskich mistrzostw świata kategorii Masters. Wezmą w nich udział najlepsi biegacze długodystansowi po 40. roku życia. Wszystko to dzięki zaproszeniu do współpracy, jakie otrzymała „Fundacja Maraton Warszawski” od Abbott World Marathon Majors.

– Od lat robimy co w naszej mocy, żeby stale podnosić poziom organizacyjny Maratonu Warszawskiego. To wyróżnienie jest dla nas kolejnym dowodem na to, że obraliśmy dobrą drogę. Cieszę się, że w ten sposób bardziej doświadczeni biegacze mają kolejny powód, żeby wystartować w najstarszym polskim maratonie – mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski.

Maraton Warszawski to najstarsza i największa impreza biegowa na królewskim dystansie w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. Na stałe wpisała się do sportowego kalendarza naszego kraju i jego stolicy. Biegacze regularnie chwalą wysoki poziom organizacyjny, jak i ciekawą trasę, umożliwiającą zwiedzanie Warszawy w najlepszy możliwy sposób – biegiem.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski