Zapisy na 37. Bieg Chomiczówki ruszą 6 grudnia

Już 19 stycznia 2020 roku wystartuje kolejna edycja Biegu Chomiczówki. Punktualnie o godzinie 11:00 biegacze zmierzą się z dystansem 15 kilometrów. Godzinę wcześniej impreza towarzysząca – Bieg o Puchar Bielan na trzykrotnie krótszym dystansie. Początek zapisów 6 grudnia o godzinie 6:00.

Tegoroczna edycja będzie przebiegała na takiej samej trasie, jak w poprzednich dwóch latach. Rywalizacja Biegu o Puchar Bielan odbędzie się na świetnie znanej uczestnikom pięciokilometrowej pętli. Trzykrotnie dłuższy dystans Biegu Chomiczówki na dwóch pętlach po 7 i pół kilometra. Nie zmieni się także miejsce biura zawodów – wszyscy swoje pakiety odbiorą w świetnie skomunikowanej Galerii Handlowej Bemowo.

– To rozwiązanie sprawdziło się w minionej edycji. Jesteśmy bardzo wdzięczni Galerii za propozycję biura, znajdującego się kilometr od linii startu przy ulicy Conrada. Świetnie skomunikowane miejsce, z dużą przestrzenią i parkingiem to idealna lokalizacja na pozostawienie samochodu i odbiór pakietu w niedzielę niehandlową, jak i piątek oraz sobotę, kiedy biuro zawodów także będzie wydawało pakiety – chwali umiejscowienie biura Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Zmagania odbędą się na takich samych zasadach jak w latach ubiegłych. Organizatorzy dostosowali się do sugestii biegaczy i w Biegu o Puchar Bielan wprowadzili dodatkowe kategorie, które na pewno ucieszą nieco starszych fanów biegania na krótkim dystansie. W minionych edycjach honorowano trzy kategorie, obecnie będzie ich sześć.

Organizatorzy Biegu Chomiczówki przekażą darmowe pakiety startowe 10 mężczyznom i 10 kobietom legitymującym się najlepszymi rekordami życiowymi na 15 kilometrów, z lat 2016-2019, którzy zgłoszą swój akces do rywalizacji do 5 grudnia.

Jak informuje Biuro Prasowe imprezy udział w zmaganiach zapowiedzieli już między innymi: Robert Głowala, Piotr Mielewczyk, Wojciech Kopeć, Florian Peszel, Łukasz Oskierko czy Patryk Stypułkowski. Wśród kobiet na dziś swój udział zaanonsowała Dominika Stelmach. Na pewno nie zabraknie dla niej wymagających rywalek.

– Bieg Chomiczówki to impreza dla wszystkich. Zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Chcemy podnosić poziom organizacyjny oraz sportowy. W tym roku przewidzieliśmy darmowe pakiety dla najszybszych 10 mężczyzn i 10 najszybszych kobiet. Otrzymają oni niskie numery startowe jak na czołowych imprezach sportowych. Przygotowujemy bieg tak, aby zapadł on w pamięć wszystkich uczestników. Wierzę, że tak się stanie – przybliża ideę Burmistrz Pietruczuk.

Bogate pakiety startowe

W cenie 50 złotych wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkową, wysokiej jakości, szytą koszulkę biegu, medal, posiłek regeneracyjny, dodatkowy gadżet biegowy. W pakietach znajdzie się również historyczna pamiątka – niespodzianka, związaną z Biegiem Chomiczówki. Ponadto na wszystkich czekać będzie posiłek regeneracyjny.

Chętni, którzy przy rejestracji zapłacą 65 złotych, będą mogli skorzystać z usługi grawerskiej na medalu, dzięki czemu nadadzą mu zindywidualizowany charakter. Warto zauważyć, że impreza zyskała także nowe logo, które będzie towarzyszyło biegowi w kolejnych latach.

Organizatorzy, z myślą o mieszkańcach osiedla Chomiczówka, rozmawiają o dodatkowych miejscach parkingowych na czas trwania biegu, umiejscowionych w pobliskich marketach i galeriach handlowych.

mat pras.