Poznań mruga do biegaczy oczkiem. Już można zapisywać się na maraton

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu poinformowali, że ruszyła internetowa rejestracja bieg, który odbędzie się 18 października 2020 roku. Do 30 kwietnia obowiązuje najniższa cena za pakiet startowy – 125 złotych. W miarę upływu czasu opłata będzie rosnąć. Zgłaszający się tuż przed imprezą w Biurze Zawodów zapłacą 100 złotych więcej. 

Na zwolnienie z opłaty mogą liczyć osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu oraz zawodnicy plasujący się na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych ostatniej edycji biegu.

Na 50% zniżki od opłat mogą liczyć zawodnicy, którzy ukończyli 60 lat, a na 25% – posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania.

Zapisy potrwają do 17 października, chyba, że wcześniej zostanie osiągnięty maksymalny limit uczestników, który wynosi 6 tysięcy osób.

Poznań Maraton to największy tegoroczny bieg na dystansie 42,195km w Polsce. Do mety jubileuszowej edycji dotarło 6080 zawodników.

Jak się zgłosić?

Najlepiej za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na tej stronie.

Jeśli jednak ktoś preferuje tradycyjną formę zapisów, to może to uczynić odwiedzając siedzibę POSiR przy ul. Spychalskiego 34 w Poznaniu.

Biuro czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00 (kasa do godz. 15:00).

Maratoński weekend pełen atrakcji

Organizatorzy – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji już dziś zapowiadają, że centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie przez cały weekend odbywać się będą targi Poznań Sport Expo.

W ramach wydarzenia odbędą się prelekcje, pasta–party oraz biegi dla dzieci i młodzieży, które po udanym debiucie na stałe zostały wpisane do organizowanych wydarzeń towarzyszących.

Zwieńczeniem wszystkich atrakcji będzie niedzielny bieg maratoński, który po raz 21. odbędzie się w stolicy Wielkopolski.

Cały dystans maratonu przebiegać będzie ulicami miasta Poznania, ze startem na ul. Grunwaldzkiej i metą na Placu Marka. Obecnie trwają konsultacje dotyczące przebiegu trasy m.in ze służbami mundurowymi i instytucjami nadzorującymi ruch w mieście.

Oficjalną trasę organizatorzy planują opublikować do końca maja 2020 roku.

mat pras.

fot. Adam Ciereszko