Ruszyły zapisy na Silesia Marathon i Ultra Silesia Marathon

Właśnie wystartowała internetowa rejestracja na 12. Silesia Marathon i 2. Ultra Silesia Marathon na dystansie 50 kilometrów. Oba biegi odbędą się 4 października 2020 roku. Trasa zawodów tradycyjnie prowadzić będzie przez cztery śląskie miasta, a meta usytuowana będzie na bieżni Stadionu Śląskiego, największej lekkoatletycznej areny w Polsce. Do 12 stycznia opłata startowa za maraton wynosi 75 złotych, natomiast za uczestnictwo w ultramaratonie należy zapłacić 120 złotych. 

– Po chwili odpoczynku pora zaczynać przygotowania do kolejnych biegowych wyzwań, jakie czekają nas w 2020 roku. Potrzebujecie motywacji do pracy nad swoją formą? Jeśli tak, wychodzimy Wam naprzeciw, bo już teraz możecie zapisać się na nasze biegi i z tą myślą wbiec w kolejny sezon treningowych zmagań – zachęcają organizatorzy.

Limit uczestników w biegu na głównym dystansie ustalono na 4 tysiące, kolejne 300 zawodników będzie mogło zmierzyć się z 50-kilometrową trasą ultramaratonu.

Tak samo jak w ubiegłej edycji, tak i w nadchodzącej Biuro Zawodów, start i meta biegów zlokalizowane będą na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

– Gwarantuje to pełen komfortu udział w zawodach, a także wygodę dla kibiców i najbliższych, którzy przyjadą, by dopingować swoich bohaterów. Jak co roku uczestnicy mogą liczyć na sprawną organizację biegu i jego wyjątkową oprawę. Wszystko to po to, aby uczestnictwo w Silesia Marathon było dla wydarzeniem niezapomnianym, pełnym pozytywnych wrażeń – prawdziwym biegowym świętem – podkreślają organizatorzy.

W nadchodzącej edycji Silesia Marathon wprowadzono kilka udogodnień. Jednym z nich jest możliwość przenoszenia opłaty startowej na innego uczestnika. Czas na ewentualne dokonanie takiej zmiany uczestnicy będą mieli do 31 sierpnia 2020 roku.

Wciąż można wziąć udział w Triadzie Biegowej Powstań Śląskich

Na lata 2019-2021 przypadają obchody setnej rocznicy Powstań Śląskich. Chcąc włączyć się w celebrację tej ważnej dla regionu śląskiego rocznicy, organizatorzy Silesia Marathon stworzyli dedykowaną powstaniom triadę biegową.

W przyszłym roku ruszy druga edycja Triady Biegowej Powstań Śląskich. Jak zaznaczają organizatorzy, udział w cyklu mogą wziąć udział biegacze, którzy w 2019 roku nie zaliczyli żadnego startu w biegach Fundacji Silesia Pro Active.

– Nadal macie szansę zostać zdobywcami Triady Biegowej Powstań Śląskich. Wystarczy, że w dwóch pozostałych latach rywalizacji zaliczycie trzy starty w organizowanych przez nas zawodach. Każdy, nawet początkujący biegacz, wciąż ma szansę otrzymać to wyróżnienie. Warunkiem koniecznym jest, aby minimum jednym z trzech wybranych dystansów był bieg nie krótszy niż półmaraton – informują.

W zależności od liczby zdobytych przez trzy lub dwa lata kilometrów uczestnicy otrzymają jedną z trzech nagród. Trofeum złote za pokonanie co najmniej 100 km, srebrne trafi do biegaczy, którzy wybiegali minimum 50 kilometrów, a brązowe zostanie przyznane za pokonanie co najmniej 25 kilometrów.

Biegami, które wchodzą w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich są: Silesia Marathon, Silesia Półmaraton, Ultra Silesia Marathon, Mini Silesia Marathon. Zawody jak zawsze rozgrywane będą w sercu Śląska, a trasy biegów prowadzić będą tradycyjnie przez Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice.

Zapisy na biegi Silesia Marathon trwają na tej stronie.

mat pras.

Foto Lukasz Laskowski / PressFocus