Spartan Race przejmuje biegi Tough Mudder. Czy wspólnie uda im się poderwać z kanapy 100 milionów ludzi?

Spartan Race ogłosił, że przejmuje imprezy organizowane pod szyldem Tough Mudder w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i w Niemczech. Wkrótce dołączyć mają do nich wydarzenia  w Stanach Zjednoczonych. W komunikacie prasowym firma podkreśla, że to pierwszy krok w drodze do całkowitego połączenia sił tych największych na świecie cykli biegów przeszkodowych. 

Ten sam szyld, taka sama formuła imprez

Ogłoszenie Spartan Race nie zmieni wiele, jeśli chodzi o sytuację biegaczy. Imprezy będą organizowane przez ten sam zespół ludzi i pod dotychczasową nazwą Tough Mudder. Biegi te po prostu dołączą do rodziny imprez Spartan Race.

– To jest cel, który mieliśmy w planach od pewnego czasu – powiedział Joe De Sena, założyciel i szef Spartan Race. – Imprezy Tough Mudder w Wielkiej Brytanii, w Kanadzie i w Niemczech oferują wyjątkowe doświadczenia. Połączenie siły tej marki z naszą wzmocni nas w realizacji misji poderwania z kanapy 100 milionów ludzi na całym świecie – dodał.

Spartan Race nie planuje zmian w formule przejmowanych biegów Tough Mudder. W dalszym ciągu będą miały postać imprez opartych o współpracą drużynową, biegów bez pomiaru czasu i wyłaniania zwycięzców. Imprezy o charakterze rywalizacyjnym będą odbywać się w ramach cyklu Spartan Race.

Obecnie Spartan Race współpracuje z założycielami Tough Mudder nad pomyślnym dokończeniem procesu akwizycji imprez organizowanych przez nich w Stanach Zjednoczonych.

Tough Mudder to jedna z najpopularniejszych marek biegów OCR na świecie. Pierwsza impreza spod tego szyldu odbyła się w 2010 roku, dla porównania Runmageddon, największy w Polsce cykl biegów przeszkodowych zadebiutował cztery lata później.

Jak podaje Tough Mudder na swojej stronie internetowej dotychczas w ponad 200 imprezach wzięło udział co najmniej 3,5 miliona osób.

Biegi Tough Mudder wielką popularnością cieszą się m.in. w Niemczech. W 2018 roku zgromadziły około 100 tysięcy uczestników oraz ponad 35 tysięcy kibiców. To zdecydowanie największy cykl biegów przeszkodowych w tym kraju.

Tough Mudder w Polsce ugrzązł w błocie

Wejście Tough Mudder na polski rynek w tym roku zakończyło się kompletną klapą. W związku z nikłym zainteresowaniem odwołane zostały biegi w Katowicach i w Krakowie.

Organizatorzy zapowiadali, że imprezy odbędą się w 2020 roku, ale póki co brak jest jakichkolwiek informacji na temat nowych lokalizacji oraz terminów.

red