Trail Kamieńsk po raz piąty

Piąta edycja zimowego biegu na Górze Kamieńsk odbędzie się 26 stycznia 2020 roku. Trail Kamieńsk rozegrany zostanie na dwóch dystansach: 6 km i 30 km. W ubiegłorocznej edycji zawodów wystartowało ponad 400 biegaczy. 

Zimowy bieg na górze Kamieńsk to dla jednych wyzwanie, dla drugich sposób na przygotowanie się do startów wiosennych, a dla innych motywacja do cięższych treningów w okresie zimowym. Miejsce to od kilku lat stało się mekką biegaczy górskich z województwa łódzkiego, którzy często trenują na najwyższej górze w centralnej Polsce.

Chcąc zachęcić do udziału w Trail Kamieńsk zarówno osoby, które w górach startują od lat, jak i początkujących biegaczy, którzy chcą sprawdzić czy bieganie po górach jest dla nich, organizatorzy przygotowali dwa warianty biegu: dystans 6 km i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 240 m i +/- 610 m.

– Fajna trasa, idealnie wykorzystane ukształtowanie terenu! Jak zwykle świetna organizacja. Bardzo dobre oznakowanie, najlepszy punkt rege, super oprawa. Z uśmiechem na twarzy dobiegłam do mety –  napisała Sylwia Zduńczyk uczestniczka ubiegłorocznej edycji Trail Kamieńsk.

W kilkuletniej historii imprezy na starcie stawali zarówno początkujący biegacze zaczynający przygodę z biegami górskimi jak i utytułowani medaliści Mistrzostw Polski: Dominika Stelmach, Zuzanna Mokros, Piotr Koń czy Krzysztof Pietrzyk.

W ostatnich latach mam co raz mniej możliwości trenowania w górach, więc starty i treningi na górze Kamieńsk są dobrym urozmaiceniem przygotowań do sezonu – mówi Krzysztof Pietrzyk, dodając – startowałem już kilka razy w Trail Kamieńsk i ta góra naprawdę potrafi postawić wysoko poprzeczkę, ale to później zawsze procentowało w dalszej części sezonu.

W 5. Trail Kamieńsk obowiązują limity zawodników: 300 osób na 30 km i 150 osób na 6 km. Zapisy na biegi trwają na tej stronie. 

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk i Nadleśnictwo Bełchatów.

mat. pras.