Barbarian Race wypłaci premie pieniężne, Runmageddon nad tym pracuje

Barbarian Race wprowadza system premii pieniężnych dla biegaczy serii Elite. W puli nagród przewidzianych w tym sezonie znajdzie się 20 tysięcy złotych, a na najlepszego zawodnika lub zawodniczkę czekać będzie jednorazowa premia w wysokości 10 tysięcy złotych. 

W walce o premię liczyć będę się tylko biegacze, którzy w sezonie 2020 ukończą trzy biegi z serii Barbarian Race odbywające się na trasie o długości około 13km w Dąbrowie Górniczej, Wiśle i Ustroniu. 10 tysięcy trafi do biegacza lub biegaczki, który zwycięży komplet zawodów. Jeśli takim wyczynem popisać będą mogły się dwie osoby, wtedy o przyznaniu nagrody decydować będzie lepszy łączny czas.

Pozostałe 10 tysięcy złotych zostanie rozdysponowane między zawodników, którzy zajmą pierwsze 20 miejsc, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nagrody zostaną wypłacone proporcjonalnie.

Przykładowo, jeśli we wszystkich trzech Barbarianach wystartuje 300 kobiet i 700 mężczyzn w Elicie, to dla kobiet zostanie przeznaczone do podziału 30 procent tej kwoty, a dla mężczyzn 70 procent – tłumaczy Grzegorz Szczechla, szef Barbarian Race.

Runmageddon też wprowadzi nagrody?

Zapytaliśmy Biuro Prasowe Runmageddonu, największego cyklu biegów przeszkodowych w Polsce czy planują wprowadzenie nagród pieniężnych na organizowanych przez nich biegach. – Pracujemy nad tym. O efektach poinformujemy niezwłocznie – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

red