#BiegamDobrze pomaga Australii! Pobiegnij w Łazienkach Królewskich, albo gdzie tylko chcesz

9 lutego w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się impreza #BiegamDobrze dla Australii. – Nieważne czy jesteś w formie życia, czy będzie to Twój pierwszy bieg. Ważne, żeby nie być obojętnym i szybko zadziałać. Przyłącz się, weź aktywny udział i pomóż, bo dobro powraca – zachęcają organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski.

Charytatywna impreza #BiegamDobrze dla Australii rozpocznie się 9 lutego o godzinie 11:00. Miejscem zbiórki biegaczy będzie palmiarnia w Łazienkach Królewskich.

Organizatorzy wytyczą parkowymi alejkami pętlę o długości 2 kilometrów. Zawody potrwają 1,5 godziny.

– Sam decydujesz, jaki cel sobie postawisz i ile okrążeń przebiegniesz. Możesz przyjść na spacer, możesz zrobić mocny trening lub pierwszy raz w życiu pobiegać – zaznaczają.

Australia potrzebuje pomocy

Celem imprezy będzie zebranie jak największej liczby środków, które PCK i WWF przekażą na konkretne działania odbudowy szkód w Australii.

– Sprawa tylko pozornie dotyczy kontynentu położonego na drugiej półkuli, to nasza wspólna planeta, która potrzebuje pomocy. Przed mieszkańcami Australii długa i ciężka droga do odzyskania równowagi i tego co utracone. W najbliższych dniach niezbędne jest podjęcie działań związanych z: rehabilitacją zwierząt, odbudową siedlisk, sadzeniem drzew, a także zaspokojenie najpilniejszych potrzeb mieszkańców. Dystrybucja wody, paczek żywnościowych i higienicznych, organizacja schronienia i pomoc w odnalezieniu rodziny dla przesiedlonych oraz pomoc psychologiczna – wyliczają organizatorzy akcji pomocy.

W Łazienkach albo wirtualnie, czyli w dowolnym miejscu

Organizatorzy przewidują, że w biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 400 osób.

Pakiety startowe otrzymają biegacze, którzy do 8 lutego zbiorą co najmniej 100 złotych na swoich kontach akcji #BiegamDobrze. Przed rozpoczęciem zbiórki będą mogli wskazać organizację, która otrzyma wsparcie. Do wyboru będzie WWF i Polski Czerwony Krzyż.

– Jeśli nie możesz być z nami 9 lutego, pobiegnij wirtualnie – możesz założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze i pobiec z nami symbolicznie, gdziekolwiek wtedy będziesz – zaznaczają organizatorzy.

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy założyć konto na tej stronie. W tym miejscu należy wskazać, czy zamierzamy wystartować w Łazienkach Królewskich czy wirtualnie.

W kolejnym kroku trzeba wybrać partnera, dla którego zbiera się środki. Po zebraniu minimalnej kwoty 100 zł  organizatorzy przyznają uczestnikowi akcji numer startowy.

– Jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej! – podkreślają przedstawiciele Fundacji Maraton Warszawski. – Przyjdź na start, odbierz swój numer startowy i biegaj dobrze lub pobiegnij gdziekolwiek będziesz – dodają.

Pamiątkowy certyfikat zamiast medalu

Każdy, kto weźmie udział w imprezie, jako podziękowanie otrzyma numer startowy oraz wyjątkowy, elektroniczny pamiątkowy certyfikat.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Maraton Warszawski oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

mat. pras.

fot. David Clode